25-05-2015 19:10
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.
Drodzy gimnazjaliści!

    W roku szkolnym 2015/2016 proponujemy następujące oddziały:
  • klasa A - język polski, historia,
  • klasa B - język polski, biologia,
  • klasa C - matematyka, geografia,
  • klasa D - geografia, wiedza o społeczeństwie.

W przypadku odpowiedniej liczby osób chętnych na realizację innych konfiguracji rozszerzeń niż w zaproponowanych klasach istnieje możliwość realizacji tych przedmiotów w grupach międzyoddziałowych, np. matematyka - biologia, biologia - geografia, język polski - geografia.

Debaty oksfordzkie
szkoła
W Dniu Otwartym XXVIII LO 28 kwietnia br. odbyły się debaty oksfordzkie. Z tezą "Internetowe portale społecznościowe sprzyjają budowaniu autentycznych relacji międzyludzkich" zmierzyły się dwie drużyny: z Gimnazjum nr 16 im. Króla Stefana Batorego oraz z Gimnazjum nr 22 im. Księdza Jana Twardowskiego. Po zaciętej i wyrównanej walce zwyciężyła „Szesnastka”. Debata zwróciła uwagę organizatorów i jurorów wysokim poziomem merytorycznym i dużą kulturą wypowiedzi debatujących. Gratulujemy zwycięzcom, a obu drużynom dziękujemy za udział w debacie! Galeria zdjęć.
Mistrzostwa w Pierwszej Pomocy
sukces
W dniu 25 kwietnia 2015 r. odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczestniczący w nich zespół reprezentujący XXVIII L O w składzie: Zawiła Aleksandra, Gbyl Aleksandra, Papież Aagnieszka, Obrzut Paulina, Kurzydło Elżbieta, Konopka Monika, Nosek Bożena, Golba Ewelina zajął w wyrównanej rywalizacji czwarte miejsce wśród krakowskich szkół ponadgimnazjalnych. Opiekę sprawował nauczyciel mgr Leszek Siwiec. Galeria zdjęć.
Krakowskie Spotkania Biegowe - wolontariat
uczniowie
W dniach 16-19 kwietnia 2015r. dziewczęta z kl. Ib w składzie: Ewelina Golba, Natalia Górecka, Monika Konopka, Elżbieta Kurzydło, Agnieszka Kucała, Bożena Nosek, Klaudia Wojtasik wzięły udział w wolontariacie podczas tegorocznej 14 edycji Cracovia Maraton. Uczennice przygotowywały pakiety regeneracyjne w przeddzień imprezy oraz pomagały w punktach odżywczych na trasie biegu nocnego i maratonu. Miło było popatrzeć, jak sprawnie pakowały krakersiki, batoniki, cukierki, w sumie 2100 pakietów, a podczas biegu: kubek- woda, nalej- podaj, a oni - biegną i biegną. Co nie miara wrażeń, zadowolenie i uśmiech na twarzy – to nasza nagroda! Dziewczyny otrzymały również koszulki i certyfikaty, a szkoła honorowy tytuł „Partnera 14. Cracovia Maraton”. Następny maraton już za rok – czekamy na chętnych wolontariuszy!
Warsztaty w Muzeum AK
uczniowie
Bieżący rok szkolny obfituje w rocznice historyczne m.in. 75. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego czy też 70.  zakończenia II wojny światowej. Aby przybliżyć tę tematykę naszej młodzieży zorganizowano dla uczniów klasy I a i b ( 9  i 16 kwietnia 2015) warsztaty w Muzeum Armii Krajowej. Zajęcia edukacyjne poświęcone były podziemiu niepodległościowemu (wystawa stała). W muzeum zastosowano na wskroś nowoczesne rozwiązania multimedialne jak np. kadry filmów archiwalnych. Młodzież mogła również dotknąć wybranych eksponatów i wejść do specjalnie odwzorowanej celi, w której przetrzymywano walczących o niepodległość, czy też zapoznać się z rakietą balistyczną V-2.  Dużo uwagi i zainteresowania uczniowie poświęcili przedstawionym tu postaciom Żołnierzy Wyklętych. Oprócz informacji nt rotmistrza W. Pileckiego, mjr „Łupaszki” i innych można znaleźć tu oryginalne odsłuchy z procesów.  Wszystkie postaci Wyklętych łączy rota przysięgi żołnierza AK.
Pielgrzymka do Kalwarii i Wadowic
szkoła
31.03.2015r. w  przededniu 10. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II nasz katecheta pan Marcin Rzycki zorganizował dla uczniów naszej szkoły wycieczkę do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wadowic. O godz 7.50 spod szkoły wyruszyły 3 autokary. Ponieważ do matury zostało niewiele czasu do Sanktuarium w Kalwarii wybrało się sporo tegorocznych maturzystów, dla których w intencji szczęśliwego zdania matury została odprawona Msza Święta. Niestety "marcowa" pogoda nie pozwoliła nam na przejście dróżkami kalwaryjskimi więc po wspólnym zdjęciu odjechaliśmy do Wadowic. W Wadowicach zostaliśmy podzieleni na grupy i w różnej kolejności zwiedzaliśmy Muzeum Jana Pawla II oraz Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w której Karol Wojtyla został ochrzczony. Organizator wycieczki nie zapomniał również o smakowitych "papieskich kremówkach", które mogliśmy degustować w pobliskiej cukierni. Galeria zdjęć.
Krakowski Wielobój Siłowy - KWS 3
sport
26 marca br. po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych w konkurencjach siłowo-wytrzymałościowych i zajęli bardzo dobrą 8 lokatę. Zawodnicy mieli za zadanie dwukrotnie pokonać kolejno 6 stacji w jak najkrótszym czasie wykonując na każdej z nich określoną liczbę powtórzeń. Pierwsza z nich to tak zwane swingi, czyli wznosy 20 kg odważnika zamachem na wysokość głowy, ilość powtórzeń  - 20.
Wymiana z Francją
szkoła
W dniach 18-25.03.2015 r.nasza szkoła gościła uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły z Guingamp (Francja). Pobyt uczniów z Francji w Krakowie obejmował polsko-francuskie warsztaty kulturowe, zwiedzanie miasta i okolic, wyjazd do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu-Brzezince, degustację specjalności kuchni bretońskiej i polskiej. Młodzież naszej szkoły miała okazję do licznych spotkań z francuskimi rówieśnikami, co zaowocowało nawiązaniem znajomości i przyjaźni. W przyszłym roku szkolnym planowany jest wyjazd naszych uczniów do Francji. Galeria zdjęć.
Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce
uczniowie
W dniach 26, 27.03.2015 klasy II a i II b uczestniczyły w Targach Edukacyjnych Festiwal Zawodów w Małopolsce zorganizowanych w nowoczesnym obiekcie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Podczas targów drugoklasiści szukający swojej ścieżki kariery wzięli udział w pokazach, warsztatach oraz degustacjach. Mieli możliwość zaopatrzyć się w informatory szkół pomaturalnych oraz uczelni, a także porozmawiać z przedstawicielami tych szkół. Licealistom w podjęciu ważnej życiowej decyzji poradą służyli również doradcy zawodowi.
Wielkanoc z PCK
uczniowie
Kwesta przeprowadzona przez uczennice klasy I B Agnieszkę Papież i Elżbietę Kurzydło pozwoliła zebrać wśród społeczności naszej szkoły środki finansowe, za które zostały zakupione artykuły spożywcze z przeznaczeniem dla osób będących w potrzebie i znajdujących się pod opieką Polskiego Czerwonego Krzyża. Ten dar naszych uczniów po odebraniu przez przedstawiciela PCK trafi na wielkanocne. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Sesja Przedmiotów Promujących Zdrowie
uczniowie

17.03.2015r klasa IIIa i uczniowie klas II realizujący rozszerzenie z biologii mieli możliwość wzięcia udziału  w Sesji Przedmiotów Promującej Zdrowie pt.”Pokonywanie barier przez osoby niepełnosprawne”.  W trakcie tego spotkania obejrzeliśmy prezentacje uczniów dotyczące rodzajów niepełnosprawności, barier  na jakie mogą być narażone osoby niepełnosprawne oraz tego, w jaki sposób władze miast stwarzają warunki potrzebne do rewalidacji , rehabilitacji i funkcjonowania osób z niepełnosprawnością w społeczeństwie.

Dzień otwarty, 21 marca 2015 godz. 10.00-14.00
szkoła
Zapraszamy serdecznie 21 marca od 10.00 do 14.00 na dzień otwarty naszej szkoły. Wystraszonych i pewnych siebie, pięknych bądź interesujących gimnazjalistów oraz gimnazjalistki, a także ich zatroskanych rodziców powitamy dobrym słowem. Zapoznacie się państwo z gronem nauczycielskim naszej szkoły, zwiedzicie budynek i pracownie, obejrzycie prace naszych uczniów i last but not least spotkacie uczniów XXVIII LO!!! Czekamy na WAS....

KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.pl

przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.04 1,212,354 Unikalnych wizyt