05-07-2020 22:34
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarz roku szkolnego
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki
· Plan lekcji
· Gazetka szkolna

· REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą ucznió ósmych klasa do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.Nasza oferta edukacyjna na rok szkolny 2020/2021
Serdecznie zapraszamy ósmoklasistów do klas o profilach:


- Medialna

- Turystyczna

- Medyczna

- Biznesowa

REKRUTACJA 2020/2021

Wiecej informacji...


Praca Sekretariatu w wakacje 2020
informacja W czasie wakacji sekretariat czynny od godz. 9:00 do 12.00. Spotkania z Dyrektorem szkoły prosimy umawiać telefonicznie lub za pomocą poczty mailowej.
Rekrutacja 2020/2021
informacja Szanowni uczniowie,
Komisja Rekrutacyjna XXVIII LO w Krakowie, przyjmuje wnioski od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 do 13:00.
Zapoznajcie się z informacjami umieszonymi pod tym linkiem http://www.28lo.kki.krakow.pl/viewpage.php?page_id=59
Kurs pierwszej pomocy z certyfikatem UE.
uczniowie Zaplanowany na koniec marca 2020 roku szesnastogodzinny kurs pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i zachorowaniach, którego ukończenie potwierdzone zostaje wydaniem zaświadczenia z certyfikatem UE z powodu epidemii spowodowanej koronawirusem nie mógł się odbyć. Zaplanowano przeprowadzenie tego kursu w miesiącu październiku 2020 roku. Koszt przeprowadzenia kursu jest dofinansowany przez Radę Dzielnicy XIII MK a organizowany przez szkolne koło Polskiego Czerwonego Krzyża.
„Gorączka Złota” akcja PCK.
uczniowie Zakończyliśmy trwającą cały rok szkolny 2019/20 w XXVIII Liceum Ogólnokształcącym akcję charytatywną Polskiego Czerwonego Krzyża pn. „Gorączka Złota”. Celem akcji było zbieranie monet 1, 2 i 5 groszowych z przeznaczeniem na dofinansowanie pobytu niepełnosprawnych dzieci na turnusach rehabilitacyjnych. Zebrane zostało 6, 5 kilograma monet, które zostaną przekazane do Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK. Akcję prowadziło szkolne koło PCK a wspierały ja Panie pracujące na portierni szkolnej.
Kwesta charytatywna szkolnego koła PCK.
uczniowie W środowisku XXVIII Liceum Ogólnokształcącego została przeprowadzona kwesta z przeznaczeniem na pomoc żywnościową w czasie Świąt Wielkanocnych dla ubogich, będących pod opieką Polskiego Czerwonego Krzyża. Z powodu stanu epidemii środki finansowe wpłacono w późniejszym terminie do Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK z przeznaczeniem na bieżące wsparcie ubogich. Kwestę przeprowadziły uczennice klasy I E Gabrysia i Zuzanna w ramach prac szkolnego koła PCK.
Zebranie z Rodzicami 16.06.2020 r.
informacja Szanowni Państwo, zgodnie z Kalendarzem XXVIII LO 16. czerwca 2020 r. odbędą się zebrania za pośrednictwem dziennika Librus. Nauczyciele dostępni będą od godz.17.00 do 19.00. Przypominam Państwu, że mogą się Państwo kontaktować z Nauczycielami w czasie zajęć lekcyjnych i podczas dodatkowych dyżurów. . Zachęcam do kontaktu z Nauczycielami poszczególnych przedmiotów. Zuzanna Dziuba
Oferty ubezpieczeniowe na rok 2020/2021
informacja Towarzystwa ubezpieczeniowe zainteresowane ubezpieczeniem młodzieży, nauczycieli i pracowników szkoły w roku szkolnym 2020/2021 proszone są o składanie ofert na adres mailowy szkoły w terminie od 15.05.2020 r. do 5.06.2020 r.
Wykluczeni Wczoraj i Dziś - Książka Naszych Uczniów
uczniowie
Uczniowie klasy 3a: Wiktor Babicz, Kaja Falińska, Basia Kasperczyk,Maciek Maj,Wera Węglik  i Gabriela Włodarczyk wzięli udział w bardzo wartościowym projekcie WYKLUCZENI WCZORAJ I DZIŚ. Są współautorami zbioru reportaży o wykluczeniu społecznym, który ukazał się dzięki Fundacji Ukryte Skrzydła. Niestety spotkanie autorskie nie doszło do skutku z powodu epidemii, ale mamy nadzieję, że będą mogli na forum szkoły i Krakowa zaprezentować swoją książkę w późniejszym terminie. W szkolnej bibliotece znajdzie się parę egzemplarzy tej pozycji.

Informacja również pojawiła się w Gazecie Krakowskiej pod tym linkiem

XXVIII LO włącza się w pomoc krakowskim szpitalom
informacja
XXVIII LO włącza się w pomoc krakowskim szpitalom. Na szkolnej drukarce 3D drukujemy elementy do tzw. respiratorów ostatniej szansy. Mogą one uratować życie pacjentom, którzy nie będą mieć dostępu do certyfikowanego respiratora. W dobie pandemii ważna jest solidarność międzyludzka, dlatego społeczność szkolna włącza się do pomocy w miarę swoich możliwości.
Pierwszy wydruk już za nami
Zebrania z Rodzicami w dniu 07.04.2020 r.r.
informacjaSzanowni Państwo, zgodnie z Kalendarzem XXVIII LO 7 kwietnia 2020 r. odbędą się zebrania za pośrednictwem dziennika Librus. Nauczyciele dostępni będą od godz.17.00 do 19.00. Przypominam Państwu, że mogą się Państwo kontaktować z Nauczycielami w czasie zajęć lekcyjnych i podczas dodatkowych dyżurów. Przypominam również, że zaczyna się klasyfikacja klas III. Zachęcam do kontaktu z Nauczycielami poszczególnych przedmiotów. Zuzanna Dziuba
Zarządzenie Dyrektora Szkoły
informacjaSzanowni Państwo, na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020r w dniu 25 marca 2020r. wchodzi w życie Zarządzenie Dyrektora XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zarządzenie znajduje się w plikach do pobrania oraz w wiadomości Librus.
KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 12 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.plfacebook


przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.05 3,776,995 Unikalnych wizyt