01-12-2015 08:24
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.
Drodzy gimnazjaliści!

    W roku szkolnym 2015/2016 proponujemy następujące oddziały:
  • klasa A - język polski, historia,
  • klasa B - język polski, biologia,
  • klasa C - matematyka, geografia,
  • klasa D - geografia, wiedza o społeczeństwie.

W przypadku odpowiedniej liczby osób chętnych na realizację innych konfiguracji rozszerzeń niż w zaproponowanych klasach istnieje możliwość realizacji tych przedmiotów w grupach międzyoddziałowych, np. matematyka - biologia, biologia - geografia, język polski - geografia.

"MY, DZIECI Z DWORCA ZOO"
uczniowie

W dniu 23 listopada 2015 roku w Nowohuckim Centrum Kultury uczniowie klasy 2c obejrzeli spektakl „My, dzieci z dworca ZOO”. Przedstawienie zrealizowane zostało na podstawie książki o tym samym tytule przez aktorów Teatru Kamienica z Warszawy. Spektakl stanowił opowieść nie tylko o uzależnieniu i jego skutkach, ale przede wszystkim o tym, jak cienka jest granica między zabawą a tragedią. Spotkanie z teatrem miało skłonić młodzież do refleksji nad wyborem drogi życiowej w kontekście zagrożeń wynikających z sięgania po narkotyki. Czytaj więcej na temat spektaklu...

Ponieważ przedstawienie miało charakter profilaktyczny, dlatego można było także uzyskać porady od pracowników Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie. Całe przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Krakowski Komitet Zwalczania Raka, działający na rzecz Centrum Onkologii. Swym uczestnictwem nasi uczniowie wsparli finansowo działalność Stowarzyszenia. Materiał na temat profilaktyki uzależnień znajdziesz tutaj.

SZKOLNY FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - PODSUMOWANIE
uczniowie

12 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Podczas  uroczystości, po krótkim wstępie przybliżającym postać Marszałka Józefa Piłsudskiego, rozpoczął się Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej. Celem tego przedsięwzięcia było podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwijanie świadomości narodowej wśród młodzieży. Każda klasa zaprezentowała własną interpretację wylosowanej wcześniej pieśni. Występom życzliwym uchem przysłuchiwało się  profesjonalne Jury, które po burzliwych obradach przyznało pierwsze miejsce klasie II b. Zwycięzcom Rada Rodziców ufundowała bezpłatne wyjście do kina. Uroczystość miała radosny, ale i podniosły charakter.

PROJEKT KROKUS
informacja

Nasi  uczniowie posadzili na rabacie przed budynkiem szkoły cebulki żółtych krokusów. Akcja sadzenia kwiatów odbyła się w ramach Projektu Krokus realizowanego przez Żydowskie Muzeum Galicja oraz Irlandzkie Towarzystwo Edukacji  o Holokauście. Krokusy zasadzone przez uczniów jesienią, zakwitają z końcem zimy i mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu. Żółty kolor kwiatów przypomina kolor gwiazdy Dawida, którą Żydzi zmuszeni byli nosić w wielu okupowanych przez Niemców krajach. Projekt Krokus pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją. Kontynuacją tej tematyki będzie  projekt  Losy Żydów z krakowskiego getta, który będzie realizowany w naszej szkole w marcu 2016.

KURS PIERWSZEJ POMOCY
informacja

Kurs pierwszej pomocy z certyfikatem UE został przeprowadzony w XXVIII L O  w dniach 29 października i 4 listopada. Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie z wszystkich roczników prowadził kwalifikowany lekarz medycyny ratunkowej. Organizatorem było działające w placówce szkolne koło PCK.

Kurs został dofinansowany przez Radę Dzielnicy XIII M K od wielu lat  wspomagającą naszą szkołę w propagowaniu edukacji dla bezpieczeństwa młodych ludzi.

Opiekun koła mgr Leszek Siwiec

KWESTA SPOŁECZNOŚCI XXVIII LO
informacja

W dniu 3 listopada została przeprowadzona kwesta, której celem było zebranie środków finansowych na zakup żywności przeznaczonej dla ludzi biednych i poszkodowanych przez los a będących podopiecznymi organizacji humanitarnych.

Artykuły spożywcze za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża oraz CARITAS trafią na stoły potrzebujących w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Kwestę przeprowadziły: Ola Gbyl – kl. II A i Ela Kurzydło – kl. II C.

Opiekun koła PCK mgr Leszek Siwiec

SZKOLNY FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
informacja

SZKOLNY  FESTIWAL  PIEŚNI  PATRIOTYCZNEJ
                        czwartek,12 listopada 2015r.                                             
                                         
Cele konkursu:
Propagowanie wartości patriotycznych
Upowszechnianie polskich utworów patriotycznych
Podtrzymywanie tradycji wspólnego śpiewania pieśni i piosenek polskich

Edukacja muzealna: Młoda Polska i Art Nouveau
uczniowie

Piątego listopada klasa 2b podziwiała kolekcję Feliksa Jasieńskiego w oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. Zgromadzono tutaj dzieła najwybitniejszych twórców polskiego modernizmu, m.in.: Jacka Malczewskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Józefa Pankiewicza i Leona Wyczółkowskiego. Na wystawie, obok ekspresyjnych portretów Feliksa „Mangghi” Jasieńskiego,  mieszczą się też nastrojowe pejzaże, martwe natury oraz obrazy przesycone młodopolską poetyką i filozoficzno-patriotyczną refleksją.  Bogatą ekspozycję zbiorów Jasieńskiego można oglądać w zabytkowej Kamienicy Szołayskich.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w formie warsztatów, poszerzając swoją wiedzę na temat impresjonizmu, ekspresjonizmu i symbolizmu. Dla zainteresowanych: https://youtu.be/LmdD-BY4KvE

 

Niepodległość zaczęła się w Podgórzu
nauka

„Niepodległość zaczęła się w Podgórzu” - to uroczystość upamiętniająca bohaterski czyn zbrojny naszych rodaków, walczących o wolną i niepodległą Polskę. Uroczystość odbyła się 29 października na Placu Niepodległości w Podgórzu. Zgromadziła przedstawicieli Rady Dzielnicy XIII, mieszkańców oraz przedstawicieli szkół Podgórza. Społeczność XXVIII LO reprezentował poczet sztandarowy. Czytaj więcej...

 

Zaduszki Poetyckie 2015
szkołaTegoroczne Zaduszki Poetyckie odbyły się 30 października. Hasłem przewodnim spotkania była "Wampiriada". Klasa 2 c przygotowała przedstawienie "Dziadów" wileńsko - kowieńskich  Adama Mickiewicza. Klasa II a przedstawiła fragment wiersza  "Upiór" Adama Mickiewicza i pantomimę inspirowaną sceną z filmu "Nosfertau. Symfonia grozy" Wernera Herzoga. Uczniowie I a zaprezentowali świetną scenkę kabaretową pod tytułem "Hrabia Drakula". Klasa I b zakończyła spotkanie parodią sagi "Zmierzch". Czytaj więcej...
Ślubowanie klas pierwszych
uczniowie

Dzień 16 października był w  XXVIII Liceum Ogólnokształcącym im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie dniem wyjątkowym. Zebraliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej,  aby  przyjąć  uczniów  klas  pierwszych  do  społeczności  naszego  liceum.

Po powitaniu, wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu hymnu nastąpił najważniejszy i  szczególnie podniosły moment uroczystości – złożenie przez pierwszoklasistów ślubowania. Tekst ślubowania odwoływał się do najwyższych wartości, do wielkiego dziedzictwa polskiego i europejskiego: do grecko-rzymskiego humanizmu, religii chrześcijańskiej oraz naszej rodzimej tradycji narodowej. Następnie pierwszoklasiści po wysłuchaniu życzeń samych sukcesów w nauce oraz motywacji do pracy od Pani Dyrektor M. Zięby oraz władz Samorządu Uczniowskiego otrzymali drobne upominki – długopisy z nadrukiem nazwy naszej szkoły. W tym roku wprowadzono nowy element ceremoniału ślubowania -  fotografowanie się uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcą na tle biało-czerwonej flagi, godła i portretu patrona szkoły – Wojciecha Bednarskiego. Po sesji zdjęciowej poproszono pierwszoklasistów o wpis do kroniki szkoły. Miał on charakter żartobliwy –  obok swojego nazwiska uczniowie zostawili odcisk palca. Na zakończenie uroczystości wysłuchaliśmy koncertu, który przygotowała młodzież z klas drugich i trzecich pod kierunkiem pani prof. A, Kani i pana prof. M. Rzyckiego.

Zebrania z rodzicami
informacja

SZANOWNYCH RODZICÓW NASZYCH UCZNIÓW GORĄCO ZAPRASZAMY:

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego we wtorek 3 listopada 2015r. odbędą się zebrania z rodzicami o godz. 17.30.

Wszyscy nauczyciele obecni są od godz. 17.00 do 19.00.

1A wych. Izabela Stelmaszak, sala nr 27

1B wych. Barbara Rutz, sala nr 21

2A wych. Edyta Hajduk Bukowiec, sala nr 19

2B wych. Ewa Molicka, sala nr 32

2C wych. Justyna Toković, sala nr 17

3A wych. Małgorzata Mitka-Łacińska, sala nr 18

3B wych. Agnieszka Kania, sala nr 22

 

KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.pl

przedsiębiorcze szkoły
facebook

Wygenerowano w sekund: 0.03 1,377,328 Unikalnych wizyt