13-02-2016 09:35
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.
Drodzy gimnazjaliści!

    W roku szkolnym 2015/2016 proponujemy następujące oddziały:
  • klasa A - język polski, historia,
  • klasa B - język polski, biologia,
  • klasa C - matematyka, geografia,
  • klasa D - geografia, wiedza o społeczeństwie.

W przypadku odpowiedniej liczby osób chętnych na realizację innych konfiguracji rozszerzeń niż w zaproponowanych klasach istnieje możliwość realizacji tych przedmiotów w grupach międzyoddziałowych, np. matematyka - biologia, biologia - geografia, język polski - geografia.

Tygodniowe menu na II śniadanie
uczniowieDrodzy uczniowie, zachęcamy do zapoznania się i przygotowywania zdrowych przekąsek na II śniadanie wg propozycji zamieszczonych na stronie internetowej szkoły. Tygodniowe menu jest autorstwem uczennic z klas pierwszych opracowanych w ramach projektu edukacji zdrowotnej. Stawiajcie pierwsze kroki na drodze zdrowego odżywiania, smakujcie i niech Wam wyjdzie na zdrowie!
Prozdrowotna akcja Biologiczna odnowa - marchewka dla zdrowia
eko

14.12.2015r. została przeprowadzona akcja w ramach projektu Szkoły Promującej Zdrowie promująca zdrowe produkty, po które warto sięgać dla urozmaicenia codziennej diety. Tym razem na tapetę poszła marchewka. Uczniowie i nauczyciele mogli zapoznać się z jej walorami zdrowotnymi, przepisami kulinarnymi oraz oczywiście degustować i chrupać do woli podczas przerw między lekcjami.  Organizatorami była klasa IIc przy wsparciu Pań profesor Anny Kordylewskiej i Agnieszki Kani. Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za sfinansowanie zakupu marchewek. Niech nam wszystkim wyjdzie na zdrowie! Zapraszamy do galerii zdjęć.

Mikołajki na Różanej w Hospicjum ks. Józefa Tischnera - posumowanie akcji
uczniowie

Pod koniec listopada i na początku grudnia 2015 roku przeprowadziliśmy akcję zbiórki pieniędzy na prezenty dla dwójki dzieci – podopiecznych Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Akcję koordynowała Katarzyna Mucha z kl. 2b; ona też dokonała zakupu prezentów dla dzieci oraz przekazała je do hospicjum.

7 grudnia odbyła się piękna uroczystość, podczas której dzieciaki otrzymały prezenty. Zapraszamy na stronę internetową Hospicjum, jeśli ma ktoś ochotę zobaczyć zdjęcia z rozdawania prezentów. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji. Czytaj więcej...

 


Krakowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - rozstrzygniecie konkursu
sukcesInformujemy, że zwycięzcą międzyklasowego konkursu na największą ilość zebranych darów dla Krakowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt została KLASA III A. Gratulujemy i dziękujemy w imieniu organizatorów oraz zwierzaków. Przyniesione dary zostaną w tym tygodniu dostarczone do schroniska. Zwycięska klasa - oprócz wdzięczności zwierząt - otrzymuje do wykorzystania w II semestrze "Dzień bez stresu" czyli w dowolnie wybranym przez klasę dniu nie będzie sprawdzianów, kartkówek, pytania oraz zadań domowych. Niestety nie wszystkie klasy wykazały się empatią i nie włączyły się do naszej akcji.
Zebranie z rodzicami 07.01.2016
informacja

SZANOWNYCH RODZICÓW NASZYCH UCZNIÓW GORĄCO ZAPRASZAMY:

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego w czwartek 7 stycznia 2016r. odbędą się zebrania z rodzicami o godz. 17.30.

Wszyscy nauczyciele obecni są od godz. 17.00 do 19.00.

1A wych. Izabela Stelmaszak, sala nr 27

1B wych. Barbara Rutz, sala nr 21

2A wych. Edyta Hajduk Bukowiec, sala nr 19

2B wych. Ewa Molicka, sala nr 32

2C wych. Justyna Toković, sala nr 17

3A wych. Małgorzata Mitka-Łacińska, sala nr 18

3B wych. Agnieszka Kania, sala nr 22

Wigilia szkolna, jasełka i koncert kolęd, opłatek
szkoła22 grudnia świętowaliśmy w szkole z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wigilia szkolna rozpoczęła się od życzeń złożonych Nauczycielom, Uczniom i Pracowanikom Szkoły przez panią dyrektor Małgorzatę Ziębę i obecną na uroczystości - panią dyrektor Zuzannę Dziubę. Po życzeniach uczniowie przedstawili "Pastorałkę" według tekstu Leona Schillera, upiększoną przez koncert kolęd. Podzieliliśmy się opłatkiem, a przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego złożyły życzenia Nauczycielom. Czytaj więcej...
II Szkolna Aukcja Charytatywna
informacja21 grudnia 2015 odbyła się II Szkolna Aukcja Charytatywna.
W ciągu ostatniego tygodnia udało nam się zebrać ponad 50 przedmiotów na licytację. Nasi Nauczyciele, Pracownicy administracji i Uczniowie podarowali:
- biżuterię,
- dekoracje świąteczne kupne i ręcznie robione,
- pierniczki,
- książki,
- gadżety piłkarskie,
- zimową odzież,
- ozdoby z kolorowego szkła,
- rysunki świąteczne,
- pocztówki świąteczne,
- bryłę węgla,
- butelkę soku malinowego,
- bon na zgłoszenie np. z matematyki albo drugi termin na sprawdzian.
Aukcja rozpoczęła o 10. 45. Zgodził się ją poprowadzić ponownie Patrick, Lahey. W wyniku licytacji zebraliśmy ponad 400 zł. Najwyższą wylicytowaną kwotą było 30zł za zestaw szydełkowych gwiazdek.
Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom i Licytującym. Zebrana kwota zostanie przekazana członkowi naszej szkolnej społeczności znajdującemu się w ciężkiej sytuacji życiowej.
Aukcja pokazała, że Boże Narodzenie to czas magiczny!
Zdjęcia z wydarzenia zamieścimy wkrótce na stronie szkoły.
Angliści.
Nasi na IV miejscu w rozgrywkach międzyszkolnych w tenisa stołowego
informacja

Nasi na IV miejscu w rozgrywkach międzyszkolnych w tenisa stołowego

W przedświątecznej atmosferze na hali Hutnika rozegrane zostały w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży międzyszkolne zawody w tenisie stołowym  dziewcząt i chłopców.  W kategorii dziewcząt szkołę reprezentowały: Marcelina Chlebda, Aleksandra Sikora i Sylwia Blak – runda eliminacyjna.

Wielkim sukcesem natomiast zakończyły się tegoroczne zawody międzyszkolne w tenisie stołowym dla reprezentantów naszego liceum.  Drużyna w składzie: Krzysztof Kapik, Krzysztof Grudzień po zaciętych pojedynkach dotarli do półfinału. W decydującym meczu o  trzecie miejsce pokonani przez drużynę z Liceum Pijarów zajęli wysoką IV lokatę.  Po raz pierwszy w historii szkoły panowie uzyskali tak wysoki rezultat w tenisie stołowym. Gratulujemy  i życzymy kolejnych zwycięstw!

Olimpiada PCK
informacja

11 grudnia w siedzibie Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie odbyły się rejonowe eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Uczestnicząca w nich reprezentantka naszej Szkoły, Monika Konopka z kl. II C zajęła ostatecznie czwartą lokatę wśród uczestniczących uczniów krakowskich szkół ponadgimnazjalnych.

Opiekunami byli: mgr Anna Kordylewska i mgr Leszek Siwiec.

Wizyta w Przedszkolu nr 57
informacja

W dniu 10 grudnia 2015 r. członkinie szkolnego koła PCK, Elżbieta Kurzydło, Monika Konopka, Bożena Nosek i Agnieszka Papież z klasy II C złożyły wizytę w Przedszkolu nr 57 przy ul. Smolki. W ramach spotkania z grupą starszaków, dziewczęta przeprowadziły pokaz pierwszej pomocy

w nagłych wypadkach i nauczyły dzieci jak należy postępować gdy dojdzie do sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu innych ludzi.

Pokaz i nauka przygotowane i przeprowadzone zostały w formie zabawy i cieszyły się wielkim zainteresowaniem oraz aktywnością maluchów.

Opiekę sprawował mgr Leszek Siwiec.

Szkolne koło PCK
informacja

Z pozyskanych w zbiórkach kwestarskich środków finansowych zakupione zostały w dniu 1 grudnia artykuły spożywcze, które po przekazaniu do Oddziału Rejonowego PCK w Krakowie zostaną spakowane w paczki i trafią do ludzi biednych i potrzebujących pomocy.

W tej formie, członkowie koła wzięli  w corocznie organizowanej przedświątecznie akcji „Czerwonokrzyska Gwiazdka”.

Działania w tym zakresie prowadziły w naszej szkole: Aleksandra Gbyl – kl. II A, Elżbieta Kurzydło – kl. II C a pomagał Artur Nowak – kl. II A.

Opiekun szkolnego koła PCK mgr Leszek Siwiec

KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.pl

przedsiębiorcze szkoły
facebook

Wygenerowano w sekund: 0.05 1,446,265 Unikalnych wizyt