26-01-2015 05:19
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Wycieczki i wyjścia
· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.Drodzy gimnazjaliści!

    W roku szkolnym 2014/2015 proponujemy następujące oddziały:
  • klasa A - język polski i historia,
  • klasa B - biologia i język polski,
  • klasa C - matematyka i geografia,
  • klasa D - geografia i informatyka.
Spotkanie z rodzicami, 13.01.2014
uczniowie

Serdecznie zapraszamy rodziców naszych uczniów na spotkanie z nauczycielami, które odbędzie się we wtorek 13 stycznia 2015 w naszym LO. Nauczyciele czekają na państwa od godz. 17.00 do 19.30. Natomiast o godz. 17.30 będą tradycyjne spotkania z wychowawcami i zostaną rozdane karteczki z proponowanymi ocenami semestralnymi. A poniżej numery sal:

1A wych. Edyta Hajduk Bukowiec sala nr 33
1B wych. Anna Martuszewska sala nr 27
2A wych. Małgorzata Mitka Łacińska sala nr 19
2B wych. Agnieszka Kania sala nr 22
3A wych. Marcin Rzycki sala nr 36
3B wych. Ewelina Bujakowska sala nr 18
3C wych. Agata Patriak sala nr 23
3D wych. Barbara Rutz sala nr 21
Eliminacje rejonowe Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
sukces
W dniu 18 grudnia 2014 r. w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, odbyły się eliminacje rejonowe (krakowskie) Olimpiady. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IB Monika Konopka (dyplom). Warunkiem udziału było przedstawienie przez laureata etapu szkolnego, sprawozdania z realizacji imprezy o charakterze sportowym. Etap rejonowy obejmował udzielenie odpowiedzi na pytania testu z zakresu promocji zdrowia i prawa humanitarnego  Gratulujemy Monice.
Opiekunami byli: mgr Leszek Siwiec i mgr Anna Kordylewska.
Kurs pierwszej pomocy z certyfikatem UE
uczniowie
Zaświadczenia z ukończenia kursu pierwszej pomocy będą do odebrania przez uczestniczących uczniów, w dniu 7 stycznia 2015 r. (środa) u nauczyciela przedmiotu EDB mgra Leszka Siwca. Kurs został zorganizowany ze środków przeznaczonych przez Radę Dzielnicy XIII Miasta Krakowa.
"Sportowy czwartek" - II edycja
szkoła
W drugiej edycji pokusiliśmy się o przeprowadzenie konkursu indywidualnego w rzutach do kosza. Każdy z uczestników miał za zadanie wykonać 5 rzutów pozycyjnych. Pięć najlepszych wyników z danej klasy było branych pod uwagę do klasyfikacji generalnej. I zaczęło się ... piłki w koszu, nad głowami, przekazywane z ręki do ręki, spisywane trafienia, jęki zawodu i okrzyki radości. Do konkursu stanęły 53 osoby, czasami ktoś podchodził dwukrotnie i dobrze. Przecież – trening czyni mistrza. Każda klasa miała swojego reprezentanta, Grono nauczycielskie reprezentowali wuefiści.
Pierwsza szkolna aukcja dobroczynna
szkoła

Początek aukcji był dość tradycyjny i uroczysty. Profesor Molicka powitała panią Dyrektor Zuzannę Dziubę, panią pedagog Joannę Cimek , nauczycieli języka angielskiego, panie profesor Dominikę Dudziak i Annę Szarek oraz przedstawicieli klas I i III. Podziękowała również za obecność panu Patrick’owi Lahey, który zgodził się wcielić w rolę wielkiego licytatora aukcji. Powiedziała też kilka słów o historii pomysłu. Przypomniała o grupowym projekcie sikorka, o karmnikach Magdy Kaczmarczyk oraz Krzysztofa Sopla i wyświetliła na tablicy zdjęcie Magdy, która niestety nie mogła uczestniczyć w aukcji z powodu choroby – choć nieobecna patrzyła na nas cały czas uważnym wzrokiem.

Galeria zdjęć

Aukcja dobroczynna
szkoła
Drodzy Wychowawcy i Uczniowie!
12 grudnia 2014 w piątek o godzinie 10.45 w sali nr 32 odbędzie się pierwsza szkolna aukcja dobroczynna. Licytowanym przedmiotem będzie karmnik wykonany przez Magdalenę Kaczmarczyk w ramach angielskiego projektu sikorka. Do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu zapraszamy 3 przedstawicieli z każdej klasy. Będą oni reprezentować klasę, w jej imieniu podbijać cenę oraz poprzez telefon komórkowy relacjonować na bieżąco przebieg licytacji. Aukcję zgodził się poprowadzić zaprzyjaźniony z naszą szkołą Pan Patrick Lahey. Karmnik można oglądać przez cały tydzień na  przerwach w sali 32 – cena wywoławcza 5zł. Zapraszamy klasy wraz z Wychowawcami do dyskusji na temat strategii licytacji i możliwości finansowych.
I edycja sportowego czwartku
szkoła
I edycja „sportowego czwartku” już za nami! Wielkie brawa dla wszystkich, którzy wsparli organizację „ruchliwej przerwy”. Słowa uznania kierujemy do przedstawicielek klasy Ib czyli pięknych dziewcząt, dzięki którym sprawnie przeprowadziliśmy konkurs oraz uczniów klasy IIb, którzy uraczyli nas energetyczną muzą, a także przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, która prowadziła, zachęcała i dopingowała uczestników podczas zabawy. Cieszymy się, że licznie odpowiedzieliście na nasze zaproszenie. W I edycji udział wzięły klasy: Ia, IIb, IIIa, IIIb, IIId oraz nauczyciele. Wow! Dzięki, że daliście się wkręcić w ruch wraz z nami. Liczymy, że kolejna edycja zmobilizuje was do działania, a nie tylko do patrzenia. Organizujcie się zatem w swoich zespołach klasowych i stańcie do rywalizacji o miano najbardziej aktywnej sportowo klasy. Szukajcie swoich zdjęć w galerii i przywołajcie dobre wspomnienia. Zespół organizacyjny projektu sportowego.
The sikorka project
Uczniowie angielskiej grupy 3B mieli możliwość wzięcia udziału w projekcie sikorka, który polegał na wykonaniu karmnika i opisaniu, krok po kroku, etapów jego powstawania. Praca była częścią  tematu maturalnego świat przyrody. Chętnych do majsterkowania, wykorzystania umiejętności językowych i wparcia naszych młodszych braci było wielu…, ale wyzwanie podjęło dwóch uczniów: Magdalena Kaczmarczyk z klasy IIIb oraz Krzysztof Sopel z klasy IIId.
Mikołajki 3A
uczniowie
W dniu 4.12.2014 klasa 3a zorganizowała sobie "mikołajki". Mikołaj będący prawie wierną kopią oryginalnego Mikołaja rozdzielał prezenty i uśmiechy. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Kiermasz ciast
szkoła
W piątek 5 XII klasa IA gorąco zaprasza na kiermasz najlepszych ciast: boskie ptasie mleczko, pyszne marchewkowe, niezrównany murzynek, czekoladowe babeczki i inne smakołyki. Ceny symboliczne! Cały dochód przeznaczony jest na cele charytatywne!!! Przybywajcie! Będzie pysznie!
Lekcja w Muzeum Narodowym
uczniowie
Sto lat temu zaczęła się Wielka Wojna…
W dniu 27 listopada klasa 3b uczestniczyła w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym. Zwiedzanie ekspozycji połączone było z warsztatami: „Czas Honoru. Powstanie Legionów i droga do niepodległości”. Klasa została podzielona na 5 zespołów, które otrzymały do wykonania zadania. Zajęcia muzealne można potraktować jako trening przed zbliżającą się maturą. Uczniowie musieli wykonać m.in.  ćwiczenia związane z umiejętnością czytania ze zrozumieniem, czy też wyszukiwania informacji. Mieli również możliwość wejścia do specjalnie odtworzonych  umocnień i okopów co dawało im choć na chwilę poczuć się żołnierzem błękitnej armii. Jednak główny wątek ekspozycji stanowiły zgromadzone w ujęciu chronologicznym pamiątki legionowe: umundurowanie, odznaczenia, mapy, rzeźby i obrazy, czy też karykatury. W dużej mierze autorami zgromadzonych tam wielu  dzieł   byli  artyści-żołnierze. Warto skorzystać z oferty Muzeum choćby dlatego, że to wydarzenie rocznicowe.

KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.pl

przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.10 1,128,858 Unikalnych wizyt