06-03-2015 11:58
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Wycieczki i wyjścia
· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.Drodzy gimnazjaliści!

    W roku szkolnym 2014/2015 proponujemy następujące oddziały:
  • klasa A - język polski i historia,
  • klasa B - biologia i język polski,
  • klasa C - matematyka i geografia,
  • klasa D - geografia i informatyka.
Pracownia językowa
szkoła
W sali 33 powstała nowoczesna pracownia językowa "Mentor". W trakcie zajęć językowych nauczyciele, a przede wszystkim nasi uczniowie będą mieli możliwość korzystania z  szerokiego zakresu funkcji pracowni. Dla każdego ucznia przewidziane jest oddzielne stanowisko z zestawem słuchawek i mikrofonem.
Przykładowe funkcje dostępne dla ucznia: odsłuch nagrań i wykładu nauczyciela, konwersacja z nauczycielem, innym uczniem lub grupą, podsłuch wybranego ucznia lub grupy, kontrola własnej wymowy poprzez podsłuch własnego głosu
- możliwość nagrywania konwersacji. Mamy nadzieję, że nowoczesne technologie będą atrakcyjne dla uczniów i przyczynią się do większej efektywności naszej wspólnej pracy. Zdjęcia.
Mit Galicji - wystawa
uczniowie
Wybierz się i Ty! Naprawdę warto zobaczyć wystawę ponieważ czas udostępniania ekspozycji w Krakowie tylko do 8 marca. Później wystawę  będzie można zobaczyć jedynie w Wiedniu. Mit Galicji to program edukacyjny, w którym wzięła udział młodzież z klasy 3 b  w dniu 30 stycznia br. Wystawa zatytułowana Mit Galicji, zorganizowana przez Międzynarodowe Centrum Kultury prezentuje różnorodne pamiątki w  bardzo ciekawy i nowatorski sposób. Tutaj wydarzenia historyczne przeplatają się z legendą i stereotypem.
Zwiedzanie Muzeum i Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau
uczniowie
Na kilka dni przed 70. rocznicą wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau ponad 20 uczniów z klas trzecich naszego liceum zwiedziło ten największy hitlerowski obóz zagłady.
Fakty, daty, liczby, dokumenty, zdjęcia, świadectwa tych, którzy przeżyli, ewidentne dowody zbrodni: baraki, ruiny krematoriów. A dalej: włosy, walizki, buty, okulary, kule i kołnierze ortopedyczne, miski, pędzle do golenia, szczoteczki do zębów, ubrania, zabawki dziecięce… Tysiące, dziesiątki tysięcy, setki tysięcy, ponad milion ofiar. A i tak trudno pojąć, trudno sobie wyobrazić to, co się tu wydarzyło. Galeria.
Spotkanie z rodzicami, 13.01.2014
uczniowie

Serdecznie zapraszamy rodziców naszych uczniów na spotkanie z nauczycielami, które odbędzie się we wtorek 13 stycznia 2015 w naszym LO. Nauczyciele czekają na państwa od godz. 17.00 do 19.30. Natomiast o godz. 17.30 będą tradycyjne spotkania z wychowawcami i zostaną rozdane karteczki z proponowanymi ocenami semestralnymi. A poniżej numery sal:

1A wych. Edyta Hajduk Bukowiec sala nr 33
1B wych. Anna Martuszewska sala nr 27
2A wych. Małgorzata Mitka Łacińska sala nr 19
2B wych. Agnieszka Kania sala nr 22
3A wych. Marcin Rzycki sala nr 36
3B wych. Ewelina Bujakowska sala nr 18
3C wych. Agata Patriak sala nr 23
3D wych. Barbara Rutz sala nr 21
Warsztaty bożonarodzeniowe z językiem angielskim
uczniowie
19 grudnia 2014 roku prowadzone były przez nauczycieli języka angielskiego warsztaty bożonarodzeniowe. Uczniowie mieli okazję poznać kolędy angielskie, które następnie zostały wspólnie wykonane na sali gimnastycznej.  Klasy pierwsze i drugie bawiły się, odpowiadając na pytania dotyczące świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii. W tej konkurencji zwyciężyła klasa 2a. Odbył się również przegląd filmów konkursowych „Filmowe Boże Narodzenie”. Pierwsze miejsce w głosowaniu publiczności zdobył film nakręcony przez Aleksandrę Cygan i jej kolegów z klasy 3a Dziękujemy za wspólną zabawę. Galeria zdjęć z warsztatów.
Eliminacje rejonowe Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
sukces
W dniu 18 grudnia 2014 r. w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, odbyły się eliminacje rejonowe (krakowskie) Olimpiady. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IB Monika Konopka (dyplom). Warunkiem udziału było przedstawienie przez laureata etapu szkolnego, sprawozdania z realizacji imprezy o charakterze sportowym. Etap rejonowy obejmował udzielenie odpowiedzi na pytania testu z zakresu promocji zdrowia i prawa humanitarnego  Gratulujemy Monice.
Opiekunami byli: mgr Leszek Siwiec i mgr Anna Kordylewska.
Kurs pierwszej pomocy z certyfikatem UE
uczniowie
Zaświadczenia z ukończenia kursu pierwszej pomocy będą do odebrania przez uczestniczących uczniów, w dniu 7 stycznia 2015 r. (środa) u nauczyciela przedmiotu EDB mgra Leszka Siwca. Kurs został zorganizowany ze środków przeznaczonych przez Radę Dzielnicy XIII Miasta Krakowa.
"Sportowy czwartek" - II edycja
szkoła
W drugiej edycji pokusiliśmy się o przeprowadzenie konkursu indywidualnego w rzutach do kosza. Każdy z uczestników miał za zadanie wykonać 5 rzutów pozycyjnych. Pięć najlepszych wyników z danej klasy było branych pod uwagę do klasyfikacji generalnej. I zaczęło się ... piłki w koszu, nad głowami, przekazywane z ręki do ręki, spisywane trafienia, jęki zawodu i okrzyki radości. Do konkursu stanęły 53 osoby, czasami ktoś podchodził dwukrotnie i dobrze. Przecież – trening czyni mistrza. Każda klasa miała swojego reprezentanta, Grono nauczycielskie reprezentowali wuefiści.
Pierwsza szkolna aukcja dobroczynna
szkoła

Początek aukcji był dość tradycyjny i uroczysty. Profesor Molicka powitała panią Dyrektor Zuzannę Dziubę, panią pedagog Joannę Cimek , nauczycieli języka angielskiego, panie profesor Dominikę Dudziak i Annę Szarek oraz przedstawicieli klas I i III. Podziękowała również za obecność panu Patrick’owi Lahey, który zgodził się wcielić w rolę wielkiego licytatora aukcji. Powiedziała też kilka słów o historii pomysłu. Przypomniała o grupowym projekcie sikorka, o karmnikach Magdy Kaczmarczyk oraz Krzysztofa Sopla i wyświetliła na tablicy zdjęcie Magdy, która niestety nie mogła uczestniczyć w aukcji z powodu choroby – choć nieobecna patrzyła na nas cały czas uważnym wzrokiem.

Galeria zdjęć

Aukcja dobroczynna
szkoła
Drodzy Wychowawcy i Uczniowie!
12 grudnia 2014 w piątek o godzinie 10.45 w sali nr 32 odbędzie się pierwsza szkolna aukcja dobroczynna. Licytowanym przedmiotem będzie karmnik wykonany przez Magdalenę Kaczmarczyk w ramach angielskiego projektu sikorka. Do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu zapraszamy 3 przedstawicieli z każdej klasy. Będą oni reprezentować klasę, w jej imieniu podbijać cenę oraz poprzez telefon komórkowy relacjonować na bieżąco przebieg licytacji. Aukcję zgodził się poprowadzić zaprzyjaźniony z naszą szkołą Pan Patrick Lahey. Karmnik można oglądać przez cały tydzień na  przerwach w sali 32 – cena wywoławcza 5zł. Zapraszamy klasy wraz z Wychowawcami do dyskusji na temat strategii licytacji i możliwości finansowych.
I edycja sportowego czwartku
szkoła
I edycja „sportowego czwartku” już za nami! Wielkie brawa dla wszystkich, którzy wsparli organizację „ruchliwej przerwy”. Słowa uznania kierujemy do przedstawicielek klasy Ib czyli pięknych dziewcząt, dzięki którym sprawnie przeprowadziliśmy konkurs oraz uczniów klasy IIb, którzy uraczyli nas energetyczną muzą, a także przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, która prowadziła, zachęcała i dopingowała uczestników podczas zabawy. Cieszymy się, że licznie odpowiedzieliście na nasze zaproszenie. W I edycji udział wzięły klasy: Ia, IIb, IIIa, IIIb, IIId oraz nauczyciele. Wow! Dzięki, że daliście się wkręcić w ruch wraz z nami. Liczymy, że kolejna edycja zmobilizuje was do działania, a nie tylko do patrzenia. Organizujcie się zatem w swoich zespołach klasowych i stańcie do rywalizacji o miano najbardziej aktywnej sportowo klasy. Szukajcie swoich zdjęć w galerii i przywołajcie dobre wspomnienia. Zespół organizacyjny projektu sportowego.
KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.pl

przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.11 1,163,334 Unikalnych wizyt