14-10-2019 18:17
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarz roku szkolnego
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki
· Plan lekcji
· Gazetka szkolna

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów i ósmoklasistów.

REKRUTACJA 2019/2020

Wiecej informacji...
Jesteśmy szkołą otwartą na drugiego człowieka. Uczymy się w zadbanych, dobrze wyposażonych salach tylko na pierwszą zmianę! Kończymy lekcje o 15.15! Jeżeli chciałbyś zostać uczniem naszej szkoły - przeglądnij profile klas i przyjdź do nas. Mamy jeszcze wolne miejsca! Zapraszamy!

"Lektury obowiązkowe" z Teatrem Ludowym
informacja

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli wczoraj w inauguracji projektu Teatru Ludowego "Lektury obowiązkowe": w spektaklu "Tylko koniec świata" i spotkaniach, podczas których wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, czym może być konflikt. Przed spektaklem odbyły się warsztaty prowadzone przez reżyserkę - Ewę Rucińską. Po spektaklu - rozmowa uczniów, nauczycieli, autorki spektaklu i fantastycznych aktorów. Dziękujemy!


https://www.facebook.com/TeatrLudowy/photos/a.159452914099335/2716081855103082/?type=3&theater

 

https://ludowy.pl/pl/spectacle/tylko-koniec-swiata

Edukacja muzealna - warsztaty
uczniowie

We wtorek, 1 października uczniowie klasy 1b gościli w oddziale MN im. Emeryka Hutten-Czapskiego. Jest  to najstarszy i największy oddział Muzeum Narodowego w Krakowie poświęcony pamiątkom ojczystym ocalonym z burzy dziejowej. Nierozerwalnie związany z najwybitniejszym polskim kolekcjonerem-numizmatykiem, a także bibliofilem, zbieraczem grafiki oraz dzieł sztuki.  Dzięki pracy całego swojego życia hr. Emeryk Hutten-Czapski zgromadził najcenniejszą, jaka kiedykolwiek powstała, kolekcję monet, medali i banknotów polskich. Młodzież w trakcie zajęć w muzeum zobaczyła wiele unikatowych, legendarnych monet i najpiękniejsze medale, najrzadsze starodruki i mapy.

https://www.youtube.com/watch?v=vKpmdAHoJig

Galeria Bunkier Sztuki "Przybywający"
uczniowie9 października odwiedziliśmy z 2a Centrum Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, żeby zobaczyć instalację "Przybywający/ Incoming". Praca Richarda Mosse'a skłania do namysłu nad sytuacją człowieka - uchodźcy.W swojej pracy artysta często używa kamer termowizyjnych, zazwyczaj stosowanych w celach militarnych, obserwacyjnych, konstrukcyjnych i medycznych - a także do kontrolowania ruchu uchodźców.
Wystawa jest częścią programów festiwali Sacrum Profanum i Unsound.

Wybory Samorządu Uczniowskiego
informacjaW dniu 09.10.2019 roku, odbędą się wybory na Przewodniczącego Samorządu Szkolnego. Głosowanie odbędzie się na lekcji 4 i będzie trwało do godziny 11:00. Głosowanie odbędzie się online.
Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów
uczniowie

Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

 

E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne.


Informacja MEN i GIS na temat e-papierosów

Projekt "Pamiętajcie o ogrodach"
informacjaKorzystając z ostatnich chwil tegorocznego lata wybraliśmy się podziwiać piękno krakowskich ogrodów. Naszą wycieczkę zaczynamy od obejrzenia ogrodów królewskich. Pod skałami Wawelskiego Wzgórza niepodzielnie panuje Renesans w postaci przemyślanie ułożonych ścieżek, klombów z pięknymi krzewami, różami, winoroślą. Ogrody królewskie wzbudzają nasz zachwyt oraz apetyt na dalsze zwiedzanie.

Trening w ewakuacji z budynku szkolnego 2019 rok.
informacja

Trening w ewakuacji z budynku szkolnego.

Corocznie w naszej Szkole przeprowadzana jest symulacja ewakuacji. Tegoroczna została przeprowadzona w dniu 26 września 2019 roku.

Celem było sprawdzenie sprawnego opuszczenia budynku i dojścia do nowo wyznaczonego rejonu ewakuacji przy zwiększonej ilości uczniów klas pierwszych.

Wobec postępujących zmian w najbliższym otoczeniu naszej Szkoły konieczne jest sprawdzanie różnych wariantów zorganizowanego i sprawnego opuszczania miejsc, w których może wystąpić sytuacja zagrażająca życiu, zdrowiu i mieniu.

Młodzież pod opieką nauczycieli i przy pomocy personelu administracji oraz obsługi bardzo sprawnie wykonała czynności ewakuacji. Czas wyjścia wyniósł trzy minuty a sprawdzenie stanu osobowego i obiektu trawo kolejne trzy minuty.

Po przerwie na trening wszyscy wrócili na zajęcia lekcyjne.

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach
uczniowie

Młodzież klas trzecich 12 i 19 września uczestniczyła w zajęciach warsztatowych w Sukiennicach. Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku to pierwsze na ziemiach polskich Muzeum Narodowe, powołane przez Radę Miejską Krakowa  dnia 7 października 1879 roku. Działalność muzeum  została zainagurowana 11 września 1883 roku, wystawą w przeddzień ważnej, dwusetnej rocznicy bitwy pod Wiedniem. Uczestnicy zajęć ćwiczyli pod czujnym okiem edukatora umiejętności związane z analizą dzieła sztuki oraz podziwiali  zgromadzone tam obiekty. Zajęcia odbywały się w salach: Bacciarellego, Michałowskiego, Chełmońskiego i Siemiradzkiego.

https://www.youtube.com/watch?v=Ha6QDCl7NWc

Wycieczka do Trójmiasta
wyjazdUczniowie klasy 2a pod opieką pani Faustyny Skupień i Justyny Toković odwiedzili Trójmiasto. Wycieczka trwała od 11 do 14 września.
Wielkie wrażenie zrobiło na nas Muzeum II Wojny Światowej. Odwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności, gdańską Starówkę, Muzeum Miasta Gdyni, Akwarium. W okolicach Gdyńskiego Centrum Filmowego wypatrywaliśmy gwiazd. Pogoda była słoneczna - odwiedziliśmy plażę sopocką i Brzeźno.
PROJEKT "PAMIĘTAJCIE O OGRODACH"
informacja

PROJEKT "PAMIĘTAJCIE O OGRODACH"

Jeśli...

ü lubisz nowe wyzwania

ü chcesz uczyć się w niebanalny sposób

ü lubisz przyrodę

ü interesujesz się architekturą, literaturą, sztuką, ekologią, turystyką

ü chcesz uczestniczyć w ciekawych zajęciach pozaszkolnych

ü masz ochotę popracować w gronie osób o podobnych poglądach

ü potrafisz myśleć i działać kreatywnie

... zapraszamy Cię do udziału w interdyscyplinarnym projekcie "Pamiętajcie o ogrodach". Planujemy współpracę z krakowskimi uczelniami oraz instytucjami społecznymi i kulturalnymi. Większość zajęć  odbywać się będzie poza szkołą.

Więcej informacji na zebraniu  12 września o godzinie 11.30 w szkolnej bibliotece.

ZAPRASZAMY!!!

WYCIECZKA - BIECZ, SKANSEN ARCHEOLOGICZNY KARPACKA TROJA
informacja
26.09.2019. WYCIECZKA - BIECZ, SKANSEN ARCHEOLOGICZNY KARPACKA TROJA
W PROGRAMIE:

Miasto Biecz - ze względu na swoją bogatą historię często jest nazywane „perłą Podkarpacia” lub „małym Krakowem”. Bywa także określany jako „polskie Carcassonne”, dzięki zachowanym fragmentom średniowiecznych murów miejskich i zabudowy.

Trzcinica – Karpacka Troja -  to nazwa, która na stałe wpisała się w archeologiczny i historyczny krajobraz Polski. Wizyta w Karpackiej Troi stanowi niezwykłą lekcję historii o świecie naszych przodków.

Koszt: 62,00 zł

W cenę wliczono: przejazd wynajętym busem, oprowadzanie z przewodnikiem oraz zwiedzanie Domu z Basztą w Bieczu, zajęcia w skansenie archeologicznym.

Zapisy w szkolnej bibliotece do  16 września.
KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 12 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.plfacebook


przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.08 3,257,278 Unikalnych wizyt