31-10-2014 00:33
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Wycieczki i wyjścia
· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.Drodzy gimnazjaliści!

    W roku szkolnym 2014/2015 proponujemy następujące oddziały:
  • klasa A - język polski i historia,
  • klasa B - biologia i język polski,
  • klasa C - matematyka i geografia,
  • klasa D - geografia i informatyka.
Kurs pierwszej pomocy PCK w XXVIII LO
uczniowie
W dniach 23 i 24 października 2014 r. został przeprowadzony w naszej szkole szesnastogodzinny kurs pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i zachorowaniach Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczestniczyło w nim 15 uczennic i uczniów z klas pierwszych i drugich. Zajęcia prowadził lekarz medycyny ratunkowej P. Tomasz Klimczyk. Po zdanym egzaminie, uczestnicy otrzymają zaświadczenia certyfikowane na kraje UE. Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu było możliwe dzięki przyznaniu na ten cel środków finansowych  przez Radę Dzielnicy XIII Miasta Krakowa od lat współpracującą z naszą szkołą.
Kurs pierwszej pomocy PCK w XXVIII LO
uczniowie
W dniach 23 i 24 października 2014 r. został przeprowadzony w naszej szkole szesnastogodzinny kurs pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i zachorowaniach Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczestniczyło w nim 15 uczennic i uczniów z klas pierwszych i drugich. Zajęcia prowadził lekarz medycyny ratunkowej P. Tomasz Klimczyk. Po zdanym egzaminie, uczestnicy otrzymają zaświadczenia certyfikowane na kraje UE. Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu było możliwe dzięki przyznaniu na ten cel środków finansowych  przez Radę Dzielnicy XIII Miasta Krakowa od lat współpracującą z naszą szkołą.
Laureaci szkolnych konkursów o Powstaniu Warszawskim
uczniowie
W Konkursie literackim na kartkę z pamiętnika uczestnika Powstania Warszawskiego I miejsce zdobyła uczennica klasy IIA - Karolina Windak, w Konkursie plastycznym na projekt graficzny 70 rocznicy Powstania Warszawskiego I miejsce zdobyła uczennica klasy IIIB - Gabriela Stróżek. Laureatkom konkursów serdecznie gratulujemy, a wszystkich chętnych odsyłamy do załącznika, w którym zamieszczone zostały nagrodzone prace.
Dyktando Niepodległościowe 2014
sukces
Z radością informujemy, że dwie nasze uczennice - Sylwia Daniel i Aleksandra Kowalska z kl. 2a - przeszły do drugiego etapu Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Gratulujemy sukcesu i życzymy znalezienia się wśród laureatów konkursu. Powodzenia!
Sportowy początek roku szkolnego
sport
29.09 i 03.10.2014r. reprezentacje dziewcząt i chłopców XXVIII LO wzięły udział w cyklicznych międzyszkolnych zawodach rozgrywanych w ramach Korespondencyjnej Ligii LA oraz Sztafetowych Biegach Przełajowych. Pogoda nie rozpieszczała naszych zawodników. Przełaje uczniowie pobiegli w pełnym słońcu, a indywidualne starty w przenikliwym zimnie. A jednak dali z siebie wszystko i prawie wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe. Słowa uznania i gratulacje!
Miasto 44
uczniowie
13 X 2014 mamy zaszczyt zaprosić wszystkich uczniów naszej szkoły na seans filmowy do Kina Kijów. Obejrzymy "Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy. Kochani pamiętajcie, że do kina wychodzimy razem ze szkoły po 3 lekcji, lekcje według zmienionego planu.
63 dni Powstania Warszawskiego
szkoła
Już wszystkie klasy z naszej szkoły uczestniczyły w ciekawej prelekcji na temat Powstania Warszawskiego oraz obejrzały towarzyszącą jej wystawę. W ten sposób uczniowie przygotowują się do odbioru filmu pt. „Miasto 44” w reż. Jana Komasy, który obejrzymy w kinie Kijów 13 października. W ramach projektu edukacyjnego „63 dni Powstania Warszawskiego” gościliśmy na prelekcji oraz warsztatach również uczniów z Gimnazjum Nr 22 (cztery klasy) oraz jedną klasę z Gimnazjum Nr 72 Sióstr Augustianek. Zdjęcia z tych zajęć można obejrzeć w galerii. Pomysłodawczynią projektu i organizatorką wystawy jest p. Jolanta Sotoła, warsztaty prowadzą p. Ewelina Bujakowska i p. Agnieszka Kania. Trwają konkursy (literacki i plastyczny) oraz przygotowania do wycieczki "Śladami Powstania Warszawskiego" do stolicy. Uwieńczeniem projektu będą okolicznościowe Zaduszki poetyckie. Zapraszamy do udziału!
Kurs udzielania pierwszej pomocy
szkoła
Szkolne koło Polskiego Czerwonego Krzyża organizuje szesnastogodzinny kurs pierwszej pomocy, kończący się egzaminem i wydaniem zaświadczenia z certyfikatem obejmującym kraje Unii Europejskiej. Kurs w znacznej części został dofinansowany przez Radę Dzielnicy XIII Miasta Krakowa, z która XXVIII LO współpracuje od wielu lat. Zajęcia kursu odbędą się w październiku 2014 r. i będą prowadzone przez lekarza medycyny ratunkowej. Bliższe informacje i zgłoszenia u nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa Leszka Siwca.
63 Dni Powstania Warszawskiego - konkursy
uczniowie
Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie literackim oraz plastycznym, zorganizowanych w ramach projektu "63 dni Powstania Warszawskiego". Najlepsze prace zostaną opublikowane, a ich autorzy pojadą na darmową wycieczkę do Warszawy! Szczegóły w załączniku.
Spotkanie z rodzicami 16.09.2017, 17.00
szkoła
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców naszych uczniów na spotkanie 16 IX 2014 o godzinie 17.00. Uprzejmie prosimy o punktualne przybycie.
Ia wych. Edyta Hajduk-Bukowiec, sala 19
Ib wych. Anna Martuszewska, sala 27
IIa wych. Małgorzata Mitka-Łacińska, sala 31
IIb wych. Agnieszka Kania, sala 22
IIIa wych. Marcin Rzycki, sala 36
IIIb wych. Ewelina Bujakowska, sala 18
IIIc wych. Agata Patriak, sala 23
IIId wych. Barbara Rutz, sala 21
Wystawa 63 dni Powstania Warszawskiego
szkoła
Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza na wystawę historyczną pt. "63 dni Powstania Warszawskiego". Wystawę można obejrzeć w dniach 15-30 września w sali nr 17. Szczegóły w załączniku.
KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.pl

przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.15 944,068 Unikalnych wizyt