17-04-2014 12:02
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Wycieczki i wyjścia
· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 8,454
· Najnowszy użytkownik: JasmineSl
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.Drodzy gimnazjaliści!

    W roku szkolnym 2014/2015 proponujemy następujące oddziały:
  • klasa A - język polski i historia,
  • klasa B - biologia i język polski,
  • klasa C - matematyka i geografia,
  • klasa D - geografia i informatyka.
    Zapraszamy na dni otwarte:
  • 29 marca 2014 godz. 10-15,
  • 28 kwietnia 2014 godz. 10-15.30
Najwspanialsza ósemka
szkoła
Urszula Niemiec będzie reprezentowała Kraków w ogólnopolskich eliminacjach Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych" 2014. Uczennica drugiej klasy VIII Liceum Ogólnokształcącego wraz z siedmioma innymi osobami została laureatką dwudziestej krakowskiej edycji konkursu. Jego wyniki ogłoszono w poniedziałek (7 kwietnia) w krakowskim Magistracie ...

Puchar Dyrektora ZSM nr 2 w Krakowie
sport
Reprezentacja dziewcząt w siatkówce została zaproszona do udziału w turnieju o Puchar Dyrektora ZSM nr 2 w Krakowie, który miał miejsce 27 marca 2014 roku. Na parkiecie zaprezentowało się kolejne młodsze pokolenie siatkarek, zdobywając III miejsce.

Gratulujemy!
Przegląd Małych Form Teatralnych
uczniowie
26 marca 2014 uczniowie XXVIII LO wezmą udział w IX Krakowskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim. Szczegóły w załączniku.
Trzymamy kciuki!
Sesja Przedmiotów Ścisłych
uczniowie29 marca w godzinach 10 - 13 odbędzie się sesja Przedmiotów Ścisłych. Tematem przewodnim będą konstrukcje. Szczegóły na plakacie.
Rekolekcje
szkołaW dniach 19-21.03.2014 odbędą się rekolekcje. Szczegóły w załączniku.
Warsztaty z wykładowcami WSIiZ
uczniowie
27 III 2014 klasy pierwsze wezmą udział w warsztatach i zajęcia prowadzonych przez wykładowców z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.
X edycja Konkursu Papieskiego
uczniowie
Od 01.03 do 31.03 jest możliwość zapisania się do X edycji Konkursu Papieskiego w tym celu należy zapoznać się z zasadami na stronie: http://www.konkurspapieski.pl/. W początkowych etapach konkurs jest rozwiązywany on-line w domu indywidualnie przez każdego z uczestników.
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
uczniowie
18.03.2014 odbędzie się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zapraszam do udziału, szczegóły u Katechety.
Olimpiada Teologii Katolickiej
uczniowie
07.03.2014 odbył się etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej w Krakowie – Łagiewnikach, na którym nasze Liceum było również reprezentowane przez dwie uczennice z klasy 2a i 2d.
XXII Międzynarodowy Turniej im. Złotej Drużyny Huberta Wagnera
sport
Reprezentacja XXVIII LO brała udział w XXII Międzynarodowym Turnieju im. Złotej Drużyny Huberta Wagnera w Pińczowie. Mimo wysiłku i zaangażowania nasz zespół uplasował się na V miejscu. Gościem honorowym zawodów był Grzegorz Wagner, syn Patrona turnieju.  Imprezie patronowali Polski Komitet Olimpijski i Federation Internationale Cinema Television Sportifs. Turniej ten jest uznawany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski jako jedna z siedmiu prestiżowych imprez organizowanych na świecie dla młodzieży, w której XXVIII Liceum ma zaszczyt uczestniczyć co roku.
Amatorska Liga Siatkówki
sport
Reprezentacja dziewcząt w siatkówce naszego liceum w tym roku szkolnym brała udział w turnieju Amatorskiej Ligii Siatkówki rozgrywanym od grudnia do marca w ramach Licealiady Krakowskich Szkół Ponadgimnazjalnych. Dobra gra na parkiecie pozwoliła naszym reprezentantkom w składzie: Katarzyna Baran (kapitan), Katarzyna Wilk, Lidia Fijałkowska, Karolina Dębiec, Maja Kosowska, Karolina Bułat, Natalia Wygoda, Anna Hondel, Weronika Werewka zająć wysokie III miejsce, jest to najwyższa pozycja jaką szkoła zajęła w rozgrywkach o awans do I Ligii. W turnieju brało udział 18 zespołów. W rundzie finałowej dziewczęta pokonały drużynę V LO.
KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.pl

przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.09 472,308 Unikalnych wizyt