08-10-2015 22:08
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.
Drodzy gimnazjaliści!

    W roku szkolnym 2015/2016 proponujemy następujące oddziały:
  • klasa A - język polski, historia,
  • klasa B - język polski, biologia,
  • klasa C - matematyka, geografia,
  • klasa D - geografia, wiedza o społeczeństwie.

W przypadku odpowiedniej liczby osób chętnych na realizację innych konfiguracji rozszerzeń niż w zaproponowanych klasach istnieje możliwość realizacji tych przedmiotów w grupach międzyoddziałowych, np. matematyka - biologia, biologia - geografia, język polski - geografia.

Sztafetowe Biegi Przełajowe
sport
W pierwszych w tym sezonie zawodach sportowych organizowanych w ramach Licealiady Młodzieży Szkół Krakowskich drużyna dziewcząt naszego liceum zajęła 15 lokatę. Nie łatwo było zebrać dziesiątkę wspaniałych,ale wspólnymi siłami pokonaliśmy zniechęcenie i na zawodach dziewczęta dały  z siebie wszystko. Gratulujemy!
Olimpiada Teologii Katolickiej
informacjaZapraszam do udziału w Olimpiadzie Teologii Katolickiej - zapisy u katechety. Etap szkolny odbędzie się 17.11.2015 roku. Szczegółowe informacje oraz literatura znajdują się na stronie: http://www.otk.pl/
Zaproszenie do koła fotograficznego
szkołaPan Marcin Rzycki zaprasza  wszystkich tych, którzy pragną rozwijać swoją pasję na spotkanie koła fotograficznego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sali nr 36, w czwartek 15. października 2015 r. o godzinie 15.15. Uczestnicy koła będą mogli uczestniczyć w konkursie "AKCJA (FOTO)EDUKACJA". Szczegóły konkursu na stronie: https://www.szerokikadr.pl/lekcje
KURS UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY W NAGŁYCH WYPADKACH I ZACHOROWANIACH.
Szkolne koło Polskiego Czerwonego Krzyża organizuje szesnastogodzinny kurs pierwszej pomocy, kończący się egzaminem i wydaniem zaświadczenia z certyfikatem obejmującym kraje Unii Europejskiej.
Kurs w znacznej części został dofinansowany przez Radę Dzielnicy XIII Miasta Krakowa, z która XXVIII LO współpracuje od wielu lat.
Zajęcia kursu odbędą się w miesiącu październiku 2015 r. i będą prowadzone przez lekarza medycyny ratunkowej.
Bliższe informacje i zgłoszenia u nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa Leszka Siwca.

Kwesta PCK
KWESTA  PCK

W dniu 15 września 2015 r. na terenie XXVIII LO została przeprowadzona przez szkolne koło Polskiego Czerwonego Krzyża, zbiórka kwestarska pod hasłem „Wyprawka Dla Żaka”. Kwestę przeprowadziły uczennice klasy II A – Aleksandra Gbyl i Aleksandra Zawiła.Zebrane środki zostały wpłacone do Oddziału Rejonowego PCK w Krakowie z przeznaczeniem na pomoc w organizacji nowego roku szkolnego dzieciom z rodzin ubogich.
Konkurs wiedzy o mediach

Miło nam poinformować, że dnia 15 września 2015 r. Konkurs uzyskał zgodę na przekształcenie w interdyscyplinarną Olimpiadę Wiedzy o Mediach.

Drodzy uczniowie konkurs nie tylko dla trzecioklasistów! Warto spróbować!

 

Edukacja muzealna
uczniowie

Pierwszego października klasa 2a uczestniczyła w warsztatach muzealnych w Galerii malarstwa polskiego XIX wieku, w oddziale MNK. W zabytkowym budynku Sukiennic uczniowie zrealizowali temat: "Malarscy kronikarze historii Polski". Czytaj więcej...

 

Wycieczka do Warszawy
wyjazd22 września uczniowie naszej szkoły zwiedzili budynek Sejmu, Senatu i Belwederu.  Zasiadając w fotelach przeznaczonych dla obserwatorów obrad, przypomnieliśmy sobie najważniejsze zasady, dotyczące funkcjonowania obydwu Izb. Szczególne wrażenie wywarło na uczniach wnętrze Belwederu - zwłasza pokoje, w których mieszkał i pracował  Józef Piłsudski, wypełnione pamiątkami po Marszałku. Na zakończenie  zwiedziliśmy nowy, imponujący obiekt Stadionu Narodowego.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Piknik Podgórski: "O północy w Podgórzu"
uczniowieW bieżącym roku nasza szkoła brała udział w licznych uroczystościach, związanych z setną rocznicą połączenia Podgórza z Krakowem. We wrześniu uczestniczyliśmy grze miejskiej, a jeszcze przed wakacjami - w pikniku szkół, który odbył się w  Parku Bednarskiego. W galerii dostępne są już zdjęcia z parady uczniów i nauczycieli, a także zdjęcia z przedstawienia pod tytułem "O północy w Podgórzu". Zapraszamy do oglądania!
Edukacja muzealna
uczniowie

25 września  uczniowie klasy 1b wzięli udział w zorganizowanej lekcji w Muzeum im. Emeryka Hutten – Czapskiego, najstarszym i największym oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie.  Zajęcia warsztatowe zatytułowane „Między bykiem a niedźwiedziem”  dotyczyły skomplikowanych zagadnień ekonomicznych. W trakcie zajęć młodzież zaznajomiła się ze specjalistyczną terminologią potrzebną po to, by właściwie móc poruszać się w sferze gospodarki. Uczniowie oglądnęli najważniejszą na świecie ekspozycję prezentującą historię mennictwa i medalierstwa polskiego. Zgromadzone w przepięknym Pałacyku Czapskich zbiory to kolekcja numizmatyki, papiery wartościowe, medale oraz pamiątki związane z  jej założycielem.

Gra miejska
informacja

W dniu 18 września klasy 1a i 2c uczestniczyły w III Interaktywnym Spacerze po Podgórzu w ramach Podgórskiej Jesieni Kulturalnej. „Podgórska Topografia”, tak zatytułowano tegoroczną grę. Dzięki niej młodzież poznawała najważniejsze zabytki Podgórza, przypomniała sobie historię topografii i budynków Podgórza. Gra dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń oraz pozwoliła na spotkanie z lokalną historią.

KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.pl

przedsiębiorcze szkoły
facebook

Wygenerowano w sekund: 0.04 1,325,697 Unikalnych wizyt