23-12-2014 01:03
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Wycieczki i wyjścia
· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.Drodzy gimnazjaliści!

    W roku szkolnym 2014/2015 proponujemy następujące oddziały:
  • klasa A - język polski i historia,
  • klasa B - biologia i język polski,
  • klasa C - matematyka i geografia,
  • klasa D - geografia i informatyka.
Pierwsza szkolna aukcja dobroczynna
szkoła

Początek aukcji był dość tradycyjny i uroczysty. Profesor Molicka powitała panią Dyrektor Zuzannę Dziubę, panią pedagog Joannę Cimek , nauczycieli języka angielskiego, panie profesor Dominikę Dudziak i Annę Szarek oraz przedstawicieli klas I i III. Podziękowała również za obecność panu Patrick’owi Lahey, który zgodził się wcielić w rolę wielkiego licytatora aukcji. Powiedziała też kilka słów o historii pomysłu. Przypomniała o grupowym projekcie sikorka, o karmnikach Magdy Kaczmarczyk oraz Krzysztofa Sopla i wyświetliła na tablicy zdjęcie Magdy, która niestety nie mogła uczestniczyć w aukcji z powodu choroby – choć nieobecna patrzyła na nas cały czas uważnym wzrokiem.

Galeria zdjęć

Aukcja dobroczynna
szkoła
Drodzy Wychowawcy i Uczniowie!
12 grudnia 2014 w piątek o godzinie 10.45 w sali nr 32 odbędzie się pierwsza szkolna aukcja dobroczynna. Licytowanym przedmiotem będzie karmnik wykonany przez Magdalenę Kaczmarczyk w ramach angielskiego projektu sikorka. Do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu zapraszamy 3 przedstawicieli z każdej klasy. Będą oni reprezentować klasę, w jej imieniu podbijać cenę oraz poprzez telefon komórkowy relacjonować na bieżąco przebieg licytacji. Aukcję zgodził się poprowadzić zaprzyjaźniony z naszą szkołą Pan Patrick Lahey. Karmnik można oglądać przez cały tydzień na  przerwach w sali 32 – cena wywoławcza 5zł. Zapraszamy klasy wraz z Wychowawcami do dyskusji na temat strategii licytacji i możliwości finansowych.
The sikorka project
Uczniowie angielskiej grupy 3B mieli możliwość wzięcia udziału w projekcie sikorka, który polegał na wykonaniu karmnika i opisaniu, krok po kroku, etapów jego powstawania. Praca była częścią  tematu maturalnego świat przyrody. Chętnych do majsterkowania, wykorzystania umiejętności językowych i wparcia naszych młodszych braci było wielu…, ale wyzwanie podjęło dwóch uczniów: Magdalena Kaczmarczyk z klasy IIIb oraz Krzysztof Sopel z klasy IIId.
Mikołajki 3A
uczniowie
W dniu 4.12.2014 klasa 3a zorganizowała sobie "mikołajki". Mikołaj będący prawie wierną kopią oryginalnego Mikołaja rozdzielał prezenty i uśmiechy. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Kiermasz ciast
szkoła
W piątek 5 XII klasa IA gorąco zaprasza na kiermasz najlepszych ciast: boskie ptasie mleczko, pyszne marchewkowe, niezrównany murzynek, czekoladowe babeczki i inne smakołyki. Ceny symboliczne! Cały dochód przeznaczony jest na cele charytatywne!!! Przybywajcie! Będzie pysznie!
Lekcja w Muzeum Narodowym
uczniowie
Sto lat temu zaczęła się Wielka Wojna…
W dniu 27 listopada klasa 3b uczestniczyła w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym. Zwiedzanie ekspozycji połączone było z warsztatami: „Czas Honoru. Powstanie Legionów i droga do niepodległości”. Klasa została podzielona na 5 zespołów, które otrzymały do wykonania zadania. Zajęcia muzealne można potraktować jako trening przed zbliżającą się maturą. Uczniowie musieli wykonać m.in.  ćwiczenia związane z umiejętnością czytania ze zrozumieniem, czy też wyszukiwania informacji. Mieli również możliwość wejścia do specjalnie odtworzonych  umocnień i okopów co dawało im choć na chwilę poczuć się żołnierzem błękitnej armii. Jednak główny wątek ekspozycji stanowiły zgromadzone w ujęciu chronologicznym pamiątki legionowe: umundurowanie, odznaczenia, mapy, rzeźby i obrazy, czy też karykatury. W dużej mierze autorami zgromadzonych tam wielu  dzieł   byli  artyści-żołnierze. Warto skorzystać z oferty Muzeum choćby dlatego, że to wydarzenie rocznicowe.

Sesja Historyczna
uczniowie
26 XI 2014 klasy humanistyczne miały możliwość wzięcia udziału w Sesji Historycznej pt. "Rocznicowy Kraków". W ramach tego spotkania wysłuchaliśmy wykładu dr hab. Jakuba Niedźwiedzia, obejrzeliśmy też prezentacje uczniów oraz kabaretowe scenki z historii Polski. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Dzień Języka Niemieckiego
20  listopada  odbył się Dzień Języka Niemieckiego, który poświęcony był w tym roku  25 rocznicy upadku Muru Berlińskiego (13.08.1961- 9.11.1989). W tym dniu w czasie przerw można było obejrzeć przygotowaną przez uczniów wystawę poświęconą historii powstania i upadku muru oraz wziąć udział w quizie na temat krajów niemieckojęzycznych. Poprawne odpowiedzi nagradzane były słodyczami. Klasy IIa, IIIa i IIIb obejrzały film dokumentalny "Cegła po cegle - wznoszenie Muru Berlińskiego", a na  zakończenie klasy III uczestniczyły w projekcji  filmu "Good bye Lenin!" Zapraszamy do galerii zdjęć.
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
uczniowie
19 listopada 2014 roku przeprowadzony został w XXVIII LO etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Najlepszy wynik uzyskała Monika Konopka i ona będzie reprezentowała nasza szkołę w eliminacjach rejonowych (krakowskich) w dniu 18 grudnia 2014 roku. Trzymamy kciuki za koleżankę.
Class Magazine Project
Angielska grupa 2B na zakończenie pracy z rozdziałem poświęconym prasie i telewizji przygotowała wydanie gazetki klasowej zatytułowanej Year 2 Champions. Zadanie wymagało zaangażowania, kreatywności oraz wykorzystania umiejętności językowych w zakresie słownictwa, gramatyki i tworzenia tekstu. Wszyscy uczniowie, którzy podjęli to dziennikarskie wyzwanie, poradzili sobie znakomicie, a wydanie gazetki wywołało wiele emocji i spotkało się z ogromnym zainteresowaniem.
Strzelectwo sportowe
uczniowie
W dniu 13 listopada 2014 roku, zespół w składzie: Artur Nowak, Dariusz Olejnik, Iwo Kujawski uczestniczył w VII Turnieju Strzeleckim z okazji Święta Niepodległości. Turniej zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” przy ulicy Lotniczej w Krakowie. Zespół reprezentujący XXVIII L O zajął szóste miejsce wśród jedenastu zespołów reprezentujących krakowskie szkoły ponadgimnazjalne. W turnieju uczestniczyły indywidualnie: Anna Lis i Wiktoria Biernat.
KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.pl

przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.09 1,089,816 Unikalnych wizyt