25-04-2018 19:42
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki
· Plan lekcji
· Gazetka szkolna

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.
Dzień otwarty 21.04.2018, 10:00-12:00.
Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów.

REKRUTACJA 2018/2019

Wiecej informacji...
Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK.
informacjaW dniu 21 kwietnia 2018 r. zespół reprezentujący XXVIII Liceum Ogólnokształcące uczestniczył w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy organizowanych corocznie dla krakowskich szkół ponadgimnazjalnych. Biorący udział konkurowali na pięciu stacjach z pozorowanymi sytuacjami wypadkowymi i pisali test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.
Naszą Szkołę reprezentowali: Maciej Łasocha – II A, Dagmara Adamczyk, Magdalena Kaja, Justyna Raczek – II B, Gabriela Włodarczyk – I A.
Opiekun szklonego koła PCK mgr Leszek Siwiec
Kwesta na cel humanitarny.
informacjaW dniu 17 kwietnia 2018 r. uczennice klasy I A Karolina Giza i Aleksandra Pachocka przeprowadziły w środowisku szkolnym zbiórkę kwestarską. Pozyskane środki finansowe po wpłaceniu do Polskiego Czerwonego Krzyża pozwolą zorganizować wypoczynek wakacyjny i zajęcia rehabilitacyjne dzieciom z dolegliwościami zdrowotnymi.
Opiekun szkolnego koła PCK mgr Leszek Siwiec.
Zebrania z rodzicami 17.04.2018 r.
informacja
Zgodnie z Kalendarzem XXVIII LO w Krakowie dnia 17 kwietnia, tj.we wtorek o godz.17.30 odbędą się zebrania z Rodzicami.
1a - E.Bujakowska, s. nr 18
1b - A. Szarek, s. nr 31
1c - E.Kajtoch, s . nr 37
2a - A.Dyrduła, s. nr 23
2b - K.Kutyła, s. nr 22
2c - M.Mitka - Łacińska, s. nr 19
3a - I.Stelmaszak, s. nr 27
3b - B.Rutz, s. nr 21
Wszyscy uczący dostępni są od godz. 17.00 do 19.00
Państwowe Muzeum Auschwitz 2018
uczniowie

Wycieczka do Oświęcimia, która odbyła się w środę 28 marca była bardzo pouczająca. Dowiedzieliśmy się wiele o losach Żydów i Polaków podczas II wojny światowej. Przewodnik odpowiedział nam sporo o historii obozu oraz o tym jak ludzie byli w nim traktowani, nie szczędził nam również interesujących ciekawostek. Wycieczka bardzo mi się podobała i uważam ją za przydatną lekcje historii.

Agnieszka Kocjan, klasa 3a

20 marzec - Międzynarodowy Dzień Szczęścia.
uczniowie

Prawdopodobnie dążenie do szczęścia jest podstawowym celem człowieka. Dlatego zorganizowaliśmy w tym dniu kiermasz. Pyszna szarlotka czy babeczka poprawiły nam humor na długo.

Projekt Bezpieczna Szkoła - LIDER
informacja
W  dniu 20 marca 2018 roku nasza szkoła otrzymała CERTYFIKAT LIDERA-  Szkoły promującej bezpieczeństwo. W tym dniu odbyło się oficjalne wręczenie Certyfikatu przez przedstawiciela policji w Krakowie dyrektorowi szkoły Pani Zuzannie Dziubie oraz koordynatorowi projektu Joannie Cimek. Był to sukces również szkolnego Zespołu Zadaniowego ds. bezpieczeństwa oraz opiekuna szkolnego samorządu p. Anetę Dyrdułę.
Projekt „BEZPIECZNA SZKOŁA” jest realizowany od roku 2009. Otrzymaliśmy w tym czasie już dwa CERTYFIKATY, natomiast od roku 2017 ubiegaliśmy o LIDERA Projektu. Udało się osiągnąć zamierzony przez nas cel. Spełniliśmy zadania zawarte w Zintegrowanym Planie Działania. Na tym nie poprzestaniemy. Będziemy w dalszym ciągu poprawiać bezpieczeństwo społeczności szkolnej oraz będziemy dbać o wszechstronny rozwój naszych uczniów.

PROMOCJA SZKOŁY
informacja
21 marca 2018 roku w pierwszy dzień wiosny  jak potocznie mówią uczniowie w Dzień Wagarowicza nasi uczniowie z klasy I C byli wraz z nauczycielami
p. Katarzyną Kutyła oraz p. Joanną Cimek na Targach Edukacyjnych w Zespole Szkół Integracyjnych przy ul.Czarnogórskiej.
Odbywała się tam promocja krakowskich szkół ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła również miała swoje stoisko. Uczniowie z gimnazjów mogli porozmawiać z naszymi uczniami o wyborze szkoły, mogli otrzymać ulotki  a także poczęstować się cukierkami czy otrzymać pamiątkowy ołówek z logo szkoły.
Nasza szkoła już po raz trzeci brała udział w Targach Edukacyjnych dla gimnazjalistów.

Gra terenowa i warsztaty w Muzeum Armii Krajowej
uczniowie

W ramach setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę  uczniowie klas pierwszych gościli w Muzeum Armii Krajowej. Po zwiedzeniu ekspozycji uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Za Naszą Wolność i Waszą” oraz w grze terenowej na obszarze muzeum. Młodzież mogła przenieść się w czasy okupacji i na chwilę stać się  konspiratorem – np. żołnierzem wywiadu. W trakcie gry uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania, takie jak wypełnienie tajnego raportu i odnalezienie szyfru. Udział w zajęciach edukacyjnych pozwolił na przybliżenie uczniom działalności polskiej armii w pierwszej połowie XX wieku.

https://www.youtube.com/watch?v=Z5G8PAkdi7A

Praca sekretariatu w dniach 12.02.2018- 23.02.2018
informacjaSekretariat szkoły w czasie ferii czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 - 12:00 Zapraszamy.
Ferie z warsztatami z chemii
uczniowie
Serdecznie zapraszamy wszystkich maturzystów do udziału w warsztatach przygotowujących do matury z chemii. Zajęcia odbędą się w dniach 20, 21, 22 luty w godzinach 9.00 - 12.00 w sali 23.

Lekcja muzealna - Apteka pod Orłem
informacja

5 lutego 2018 młodzież z klasy 2b odwiedziła Aptekę pod Orłem. Apteka stanowi oddział Muzeum Historycznego Krakowa. Znajduje się w  Podgórzu, na terenie dawnego getta. Miejsce to upamiętnia Holokaust krakowskich Żydów  oraz postać Tadeusza Pankiewicza, Sprawiedliwego wśród Narodów Świata. Ekspozycja pomyślana została jako swoiste muzeum – laboratorium pamięci. Otwarcie nastąpiło w 70 rocznicę likwidacji getta przez Niemców.

Nowa wystawa w Aptece pod Orłem wiąże się z programem badawczym, wydawniczym i edukacyjnym, realizowanym przez muzeum. W jego ramach wydany został komiks o historii apteki, biografia Tadeusza Pankiewicza oraz historia medycyny w getcie. Apteka pod Orłem stanowi bardzo ważny element muzealnej Trasy Pamięci 1939–1956, którą rocznie zwiedza kilkaset tysięcy osób z całego świata.

https://www.youtube.com/watch?v=cnAd9Zht1rI

https://www.youtube.com/watch?v=dwK2KVgZSew

KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 12 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.plfacebook


przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.07 2,323,904 Unikalnych wizyt