27-11-2014 06:17
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Wycieczki i wyjścia
· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.Drodzy gimnazjaliści!

    W roku szkolnym 2014/2015 proponujemy następujące oddziały:
  • klasa A - język polski i historia,
  • klasa B - biologia i język polski,
  • klasa C - matematyka i geografia,
  • klasa D - geografia i informatyka.
Konkurs filmowy
uczniowie
Zapraszamy wszystkie klasy do wzięcia udziału w konkursie na filmową impresję o Bożym Narodzeniu. Szczegóły w załączniku.
Niepodległość zaczęła się w Podgórzu
szkoła
31 października o godz. 10.30 na placu Niepodległości w dzielnicy Podgórze odbyły się doroczne obchody wyzwolenia Krakowa spod władz zaborczych. Uroczystość upamiętniała bohaterski czyn zbrojny naszych rodaków walczących o wolną i niepodległą Polskę. 96 lat temu zasłynął w ten sposób kpt. Antoni Stawarz. Przedstawiciele naszej Szkoły swą obecnością i symbolicznym złożeniem kwiatów oddali hołd tym wszystkim, którzy polegli po to by odzyskać wolność Ojczyzny. Po oficjalnych przemówieniach wszyscy zgromadzeni wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru z IV LO w Krakowie. Galeria zdjęć.
Zaduszki poetyckie
szkoła
30 października odbyły się w naszej szkole Zaduszki poetyckie poświęcone warszawskim poetom czasu wojny, którzy zginęli w Powstaniu Warszawskim. Podczas Zaduszek zostały zaprezentowane sylwetki i wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego, Zdzisława Stroińskiego, Józefa Szczepańskiego oraz Krystyny Krahelskiej. Poezję recytowali uczniowie klasy I a i III b, powstańcze piosenki zaśpiewał szkolny chór składający się z uczniów klasy I a, II a i III c, zaś w rolę konferansjerów wcielili się uczniowie klasy II b - Klaudia Kuczyńska i Kacper Ożóg. Obok występów uczniów obejrzeliśmy również ciekawe filmy oraz prezentacje. Program Zaduszek poetyckich przygotował szkolny bibliotekarz we współpracy z nauczycielem historii. Podczas uroczystości zostały również wręczone nagrody laureatom konkursu literackiego oraz plastycznego. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Spotkanie z rodzicami 04.11.2014, 17.30
szkoła
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców naszych uczniów na spotkanie 04 XI 2014 o godzinie 17.30. Uprzejmie prosimy o punktualne przybycie.
Ia wych. Edyta Hajduk-Bukowiec, sala 33
Ib wych. Anna Martuszewska, sala 27
IIa wych. Małgorzata Mitka-Łacińska, sala 19
IIb wych. Agnieszka Kania, sala 22
IIIa wych. Marcin Rzycki, sala 36
IIIb wych. Ewelina Bujakowska, sala 18
IIIc wych. Agata Patriak, sala 23
IIId wych. Barbara Rutz, sala 21

Wszyscy nauczyciele obecni są od godz. 17.00 do 19.00. UWAGA! Pani Agata Patriak obecna od godz. 18.30.
Wycieczka do Warszawy
wyjazd
24 października odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy „Śladami Powstania Warszawskiego”. Pierwszym punktem wycieczki był Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie zapaliliśmy znicze na powstańczych mogiłach. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, a także obejrzeliśmy film w wersji 3D „Miasto ruin”. Dzięki ekspozycji muzealnej oddziałującej obrazem, światłem i dźwiękiem  oraz dzięki przewodnikowi, który opowiadał o historii i życiu codziennym ludności cywilnej, mogliśmy poczuć klimat tamtego czasu i odtworzyć atmosferę powstańczej Warszawy. Dodatkowymi atrakcjami była możliwość przejścia kanałami oraz spróbowania przejażdżki zabytkowym motorem wykorzystywanym do przewożenia rannych powstańców. Galeria zdjęć z wycieczki.
Kurs pierwszej pomocy PCK w XXVIII LO
uczniowie
W dniach 23 i 24 października 2014 r. został przeprowadzony w naszej szkole szesnastogodzinny kurs pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i zachorowaniach Polskiego Czerwonego Krzyża. Uczestniczyło w nim 15 uczennic i uczniów z klas pierwszych i drugich. Zajęcia prowadził lekarz medycyny ratunkowej P. Tomasz Klimczyk. Po zdanym egzaminie, uczestnicy otrzymają zaświadczenia certyfikowane na kraje UE. Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu było możliwe dzięki przyznaniu na ten cel środków finansowych  przez Radę Dzielnicy XIII Miasta Krakowa od lat współpracującą z naszą szkołą.
Laureaci szkolnych konkursów o Powstaniu Warszawskim
uczniowie
W Konkursie literackim na kartkę z pamiętnika uczestnika Powstania Warszawskiego I miejsce zdobyła uczennica klasy IIA - Karolina Windak, w Konkursie plastycznym na projekt graficzny 70 rocznicy Powstania Warszawskiego I miejsce zdobyła uczennica klasy IIIB - Gabriela Stróżek. Laureatkom konkursów serdecznie gratulujemy, a wszystkich chętnych odsyłamy do załącznika, w którym zamieszczone zostały nagrodzone prace.
Dyktando Niepodległościowe 2014
sukces
Z radością informujemy, że dwie nasze uczennice - Sylwia Daniel i Aleksandra Kowalska z kl. 2a - przeszły do drugiego etapu Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Gratulujemy sukcesu i życzymy znalezienia się wśród laureatów konkursu. Powodzenia!
Sportowy początek roku szkolnego
sport
29.09 i 03.10.2014r. reprezentacje dziewcząt i chłopców XXVIII LO wzięły udział w cyklicznych międzyszkolnych zawodach rozgrywanych w ramach Korespondencyjnej Ligii LA oraz Sztafetowych Biegach Przełajowych. Pogoda nie rozpieszczała naszych zawodników. Przełaje uczniowie pobiegli w pełnym słońcu, a indywidualne starty w przenikliwym zimnie. A jednak dali z siebie wszystko i prawie wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe. Słowa uznania i gratulacje!
Miasto 44
uczniowie
13 X 2014 mamy zaszczyt zaprosić wszystkich uczniów naszej szkoły na seans filmowy do Kina Kijów. Obejrzymy "Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy. Kochani pamiętajcie, że do kina wychodzimy razem ze szkoły po 3 lekcji, lekcje według zmienionego planu.
63 dni Powstania Warszawskiego
szkoła
Już wszystkie klasy z naszej szkoły uczestniczyły w ciekawej prelekcji na temat Powstania Warszawskiego oraz obejrzały towarzyszącą jej wystawę. W ten sposób uczniowie przygotowują się do odbioru filmu pt. „Miasto 44” w reż. Jana Komasy, który obejrzymy w kinie Kijów 13 października. W ramach projektu edukacyjnego „63 dni Powstania Warszawskiego” gościliśmy na prelekcji oraz warsztatach również uczniów z Gimnazjum Nr 22 (cztery klasy) oraz jedną klasę z Gimnazjum Nr 72 Sióstr Augustianek. Zdjęcia z tych zajęć można obejrzeć w galerii. Pomysłodawczynią projektu i organizatorką wystawy jest p. Jolanta Sotoła, warsztaty prowadzą p. Ewelina Bujakowska i p. Agnieszka Kania. Trwają konkursy (literacki i plastyczny) oraz przygotowania do wycieczki "Śladami Powstania Warszawskiego" do stolicy. Uwieńczeniem projektu będą okolicznościowe Zaduszki poetyckie. Zapraszamy do udziału!
KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.pl

przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.10 1,016,354 Unikalnych wizyt