23-01-2019 01:59
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki
· Plan lekcji
· Gazetka szkolna

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło


itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.
Godziny pracy Sekretariatu w ferie 2019 r.
informacja
SEKRETARIAT XXVIII LO
w dniach
14.01.2019r.- 25.01.2019r.
godziny przyjmowania stron
9.00 -12.00
Termin spotkania z Dyrektorem prosimy uzgadniać telefonicznie!!!
Weźże wymień się książką!
informacja

Ogłaszamy aukcję: Weźże wymień się książką!

Zapewne każdy z nas ma w swojej biblioteczce ukochane książki, z którymi nie chce się rozstawać i często po nie sięga. Ale mamy też takie utwory, z których już się wyrosło, lub które po prostu się nam znudziły. Stoją na półce i tylko zbiera się na nich kurz. A książka, której nikt nie bierze w ręce traci swą magiczną moc. Dlatego nie można jej zmarnować! Znajdź jej nowego (dobrego) właściciela! My też  możemy zyskać  nie czytaną  przez nas  dotąd książkę!                     

Zasady udziału w wymianie są proste: wystarczy przynieść książki, które są w dobrym stanie. Wymiana  odbywać  się  będzie  w szkolnej  bibliotece 10.01.2019 r. na przerwach od gopdziny 11.30 do 13.30.

Zebranie z Rodzicami 03.01.2019 r.
informacjaZgodnie z Kalendarzem Pracy XXVIII LO 3 stycznia 2019r. o godz.17.30 odbędą się zebrania z Rodzicami.
1a -  J. Toković - sala nr 31
1b - J. Woch - sala nr 21
1c - K.Kutyła - sala nr 27
2a - E.Bujakowska - sala nr 19
2b - A.Szarek - sala nr 35
2c - E.Kajtoch - sala nr 36
3a - A.Dyrduła - sala nr 23
3b - A.Kania - sala nr 22
3c - M.Mitka - Łacińska - sala nr 18
Wszyscy nauczyciele obecni są od godz. 17.00 do godz.19.00.
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.
uczniowie

Etap szkolny Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia został przeprowadzony w dniu 14 listopada 2018 roku. Najlepszy wynik uzyskała Julia z klasy I C i to ona będzie reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach rejonowych (krakowskich).

Życzymy powodzenia.

Kurs pierwszej pomocy PCK.
uczniowie

W dniach 26 i 27 października 2018 roku odbył się w naszej Szkole certyfikowany na kraje UE kurs pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i zachorowaniach.

Zajęcia prowadził wykwalifikowany i uprawniony ratownik medyczny.

Kurs ukończyło 12 uczniów klas pierwszych .

Środki na organizację kursu przeznaczyła Rada Dzielnicy XIII Miasta Krakowa, z którą nasza Szkoła od wielu lat współpracuje.

Trening w ewakuacji 2018
informacja

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa należy przeprowadzić trening w ewakuacji w placówkach oświatowych do końca miesiąca listopada.

W naszej Szkole symulacja ewakuacji została przeprowadzona 27 września 2018 roku.

Celem było sprawdzenie sprawnego opuszczenia budynku i dojścia do nowo wyznaczonego rejonu ewakuacji.

Wobec postępujących zmian w najbliższym otoczeniu konieczne jest sprawdzanie różnych wariantów zorganizowanego i sprawnego opuszczania miejsc, w których może wystąpić sytuacja zagrażająca życiu, zdrowiu i mieniu.

Konkurs historyczny: PRoLog-wstęp do PRL-u
uczniowie

12 grudnia 2018 roku odbyła się czwarta już edycja konkursu „PRoLog-wstęp do PRL-u”. Tematem tegorocznej edycji były lata 60. W konkursie uczestniczyła 4 osobowa drużyna, złożona z uczniów klasy 3a pod nazwą ROBOFOGG. Konkurs składał się z 2 części: testu, który każdy  samodzielnie  musiał rozwiązać. oraz scenki w wykonaniu całej drużyny, odnoszącej się do tej dekady XX wieku. W trakcie konkursu młodzież wysłuchała wykładu dr Agnieszki Chłosty-Sikorskiej z Instytutu Historii i Archiwistyki UP. Dzięki temu, że konkurs odbywał się w jednym z oddziałów MHK – w dawnym kinie Światowid, uczestnicy zwiedzili z przewodnikiem dostępne tam wystawy: ”Inside Poland. Marian Schmidt” oraz „Huta stanęła”.

Nasi uczniowie w konkursowych zmaganiach zajęli  III miejsce.

https://www.youtube.com/watch?v=chq4ZcJYJVs

 

Wypożycz książkę na święta!
szkoła

Nie musisz nudzić się w Święta - nie musisz nigdzie wyjeżdżać, nie musisz szukać ciekawszego towarzystwa... wspaniałą rozrywką będzie lektura pasjonujących książek. Biblioteka szkolna zachęca do przeczytania wyjątkowej powieści lub innej fascynującej lektury. Będzie na to czas więc nie zastanawiaj się dłużej i wypożycz książkę na Święta! Przy okazji możesz w bibliotece podziwiać choinkę ułożoną z książek oraz obejrzeć wystawę poświęconą krakowskiej szopce. W listopadzie szopkarstwo krakowskie zostało wpisane na prestiżową Listę niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO, na której znajdują się przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje i zwyczaje  z całego świata.

MHK - Krakowianie wobec terroru
uczniowie

27 listopada uczniowie  2c  gościli w oddziale MHK przy ulicy Pomorskiej 2c, gdzie w czasie II wojny światowej mieściła się siedziba krakowskiego gestapo. Świadectwem tego są zachowane do dziś cele dawnego aresztu. W celach przetrzymywano, torturowano i mordowano Polaków walczących o wolną i niepodległą Polskę. Ekspozycja odnosi się nie tylko do czasu  II wojny, ale także lat powojennych aż do 1956 roku.

Krakowianie wobec terroru … opowiada i pokazuje podobieństwa między dwoma systemami totalitarnymi: nazistowskim i komunistycznym. Ten nieludzki świat przybliżają zwiedzającym sylwetki funkcjonariuszy gestapo i Urzędu Bezpieczeństwa. O prześladowanych mieszkańcach Krakowa przypominają zgromadzone na wystawie dokumenty, pamiątki i fotografie rodzinne czy specjalnie zaaranżowany pokój przesłuchań.

https://www.youtube.com/watch?v=csPX6FD3zfk

Warsztaty literackie z Portalem Stacja7.pl
informacja12 grudnia w szkole odbędą się warsztaty literackie: "Kocham książki. Nienawidzę książek. Manifest mojego pokolenia" organizowane przez Portal Stacja7.pl
PROGRAM:
g. 9.50 Polscy królobójcy – warsztaty z Mariuszem Wollnym
g. 10.45 Screeny nie płoną – warsztat z Maćkiem Skotnickim
III. g. 11.45 Publish, like, share, comment, repeat – dlaczego warto blogować? O rozwijaniu literackich inspiracji w internecie opowiada Otylia Sałek
Zachęcamy wszystkich uczniów szkoły do udziału w konkursie literackim.
Więcej informacji: https://stacja7.pl/warsztaty-literackie/
"Śladem Ziuka po Krakowie - do niepodległości"
uczniowie

9 listopada uczniowie klasy 2a obchodzili 100 rocznicę odzyskania niepodległości uczestnicząc w wyprawie odkrywców. Quest -„Śladem Ziuka po Krakowie – do niepodległości!” dotyczył Józefa Piłsudskiego. Marszałek jest postacią  najbardziej rozpoznawaną spośród innych, zasłużonych mężów, wpisanych w odzyskanie suwerenności w 1918 roku. Młodzież wędrowała szlakiem miejsc historycznie z nim związanych, zaczynając od Wawelu a kończąc na Oleandrach. Każdy z uczniów miał do dyspozycji papierowy, wierszowany przewodnik bądź mobilną aplikację, z którą rozwiązywał zagadki związane z minionymi, ważnymi wydarzeniami, aby zdobyć skarb. Wszyscy uczestnicy z sukcesem zakończyli historyczny quest.

KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 12 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.plfacebook


przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.03 2,872,189 Unikalnych wizyt