28-08-2015 07:24
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.
Drodzy gimnazjaliści!

  W roku szkolnym 2015/2016 proponujemy następujące oddziały:
 • klasa A - język polski, historia,
 • klasa B - język polski, biologia,
 • klasa C - matematyka, geografia,
 • klasa D - geografia, wiedza o społeczeństwie.

W przypadku odpowiedniej liczby osób chętnych na realizację innych konfiguracji rozszerzeń niż w zaproponowanych klasach istnieje możliwość realizacji tych przedmiotów w grupach międzyoddziałowych, np. matematyka - biologia, biologia - geografia, język polski - geografia.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
informacja
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się we wtorek 1 września 2015r.:
- godz 8.00 - Msza Św. w Kościele oo Redemptorystów (ul. Zamoyskiego)

- godz 9.00 - Spotkanie  z wychowawcami w klasach:
 • Klasa 1A - sala 27 - wychowawca Izabela Stelmaszak
 • Klasa 1B - sala 21 - wychowawca Barbara Rutz
 • Klasa 2A - sala 17 - wychowawca Edyta Hajduk-Bukowiec
 • Klasa 1B - sala 19 - wychowawca Ewa Molicka
 • Klasa 3A - sala 18 - wychowawca Małkorzata Mitka-Łacińska
 • Klasa 3B - sala 22 - wychowawca Agnieszka Kania
Sekretariat w okresie wakacyjnym
informacja

Sekretariat szkoły przyjmuje w dniach 13 lipca 2015 do 19 sierpnia 2015 w godzinach 9.30-13.00. Uprzejmie prosimy o telefoniczne uzgadnianie terminów rozmów z Panią Dyrektor Małgorzatą Ziębą.

Spotkanie dla rodziców nowoprzyjętych uczniów
szkoła
Serdecznie zapraszamy RODZICÓW GIMNAZJALISTÓW, którzy wybrali naszą szkołę na pierwsze szkolne zebranie, które odbędzie się już 9 lipca 2015 o godz. 17.00. Spotkacie się szanowni państwo z nauczycielami XXVIII LO, postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania a także przekażemy Wam istotne informacje dotyczące organizacji roku szkolnego. Poprosimy Państwa również o wykup symbolicznych cegiełek, z których dochód zostanie przeznaczony na zmodernizowanie pracowni komputerowej. Zatem do zobaczenia w drugi czwartek lipca 2015!
II Mistrzostwa XXVIII LO w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców
szkoła
24 czerwca 2015 czyli tuż przed końcem roku szkolnego rozegrany został turniej w tenisie stołowym wśród dziewcząt i chłopców naszej szkoły. W szranki stanęli zarówno amatorzy jak i sportowcy, wszyscy żądni wrażeń i pragnący spędzić wspólnie czas. Ruszyli do akcji mając do swojej dyspozycji rakietkę i małą celuloidową piłeczkę. Set za setem, wygrana lub przegrana, walka do końca. I oto zwycięzcy pojedynków. W kategorii dziewcząt – Marcelina Chlebda z klasy Ib, a w kategorii chłopców – Michał Mus z klasy Ia. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, dziękujemy kibicom. Na sportowców zawsze można liczyć. Galeria zdjęć.
Odbiór świadectw maturalnych
uczniowie
Serdecznie zapraszamy tegorocznych maturzystów po odbiór świadectw 30 czerwca 2015 r., godz.10.00-11.30 w sali nr 17.
Edukacja muzealna
uczniowie
Grupa uczniów z  klas 2 a i 2 b uczestniczyła w dniu 19 czerwca w oddziale MNK – Pałacu bp Erazma Ciołka na ul. Kanoniczej 17 w zajęciach warsztatowych: Jak czytać dzieło sztuki? Średniowiecze, renesans, barok. Młodzież z zainteresowaniem brała udział w interaktywnym zwiedzaniu podziwiając takie perły, jak: najpiękniejsza z Pięknych Madonn - Madonna z Krużlowej, najstarsze polskie epitafium wykonane dla Wierzbięty z Branic, stolnika krakowskiego i starosty sanockiego, płaskorzeźba Wita Stwosza Chrystus w Ogrójcu. W trakcie zajęć przewodnik stosował techniki aktywizujące, mające pobudzić uczniów do samodzielnego myślenia i tworzenia własnych opinii (karty pracy, dyskusja, praca w grupach). Duży nacisk położono na argumentowanie własnych wypowiedzi. Ciekawą częścią ekspozycji okazała się sala przybliżająca staropolskie obyczaje pogrzebowe – fascynujące świadectwa ówczesnej obyczajowości - m.in. portrety trumienne, katafalk w kształcie gryfa, szaty liturgiczne, czy też chorągwi nagrobnej Jana Skargi Powęskiego. Galeria zdjęć.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 26 czerwca 2015
szkoła
O godz. 8.00 msza św. w kościele oo. Redemptorystów.
O godz. 9.15 na sali gimnastycznej koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły z klas Ia, Ib i IIa oraz rozdanie nagród i wyróżnień.
Obchody 100-lecia przyłączenia Podgórza do Krakowa 25 czerwca 2015
szkoła
25 czerwca o godzinie 10.45 ruszy pochód przedstawicieli szkół spod Kładki Bernatka do Parku Bednarskiego. Z naszej szkoły będą uczestniczyć wybrani uczniowie (nie więcej niż 15 osób w strojach z epoki).
Pozostali uczniowie spotykają się o godz. 11.00 w Parku Bednarskiego przed sceną. Będziemy oglądać występy chórów i teatrów szkolnych (całość ma trwać 2-3 godz.). Prosimy o przyniesienie kocy, karimat lub czegoś do siedzenia. Poczęstunek zapewniają uczniowie Technikum Gastronomicznego.
W przypadku niepogody spotykamy się zamiast w Parku Bednarskiego w kinoteatrze Wrzos, również o 11.00.
"O północy w Podgórzu" - to przedstawienie przygotowane przez prof. J. Toković. Lista uczniów występujących na scenie: klasa Ia - Artur Nowak, Aleksandra Zawiła, klasa Ib - Miłosz Włosik, Ela Kurzydło, Paulina Obrzut, Wiktoria Janus, Szymon Galas, Aga Kucała, Ola Sikora, klasa IIb - Darek Olejnik, Żenia Dziubenko, Klaudia Kuczyńska, Kacper Ożóg, Wiktoria Biernat, Ivo Kujawski.
Zajęcia dla uczniów w dniu 24 czerwca 2015
szkoła
1. Dzień Sportu  - turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców o godz. 10.00 na sali gimnastycznej. Organizatorzy: A. Kordylewska, S. Polański. Przewidywany czas zakończenia turnieju: godz. 12.00
2. Szkolne wyjście do kina "Pod Baranami". Seans filmowy o godz. 11.00. Zbiórka pod kinem.
3. Szkolny spacer spod szkoły na Kopiec Krakusa. Wyjście ze szkoły o godz. 10.00. Przewidywany czas zakończenia około 12.00.
Piknik rodzinny w przedszkolu nr 57
uczniowie
W imprezie zorganizowanej 12 czerwca 2015 r. w Przedszkolu przy ul. Kutrzeby 6 uczestniczyły z pokazem pierwszej pomocy uczennice naszej szkoły działające w szkolnym kole PCK oraz w grupie Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK. Zainteresowane wykonywaną prezentacja oraz czynnym udziałem były nie tylko dzieci ale również ich rodzice uczestniczący w imprezie. Pokaz przygotowały i przeprowadziły: Aleksandra Gbyl, Klaudia Szklarczyk z klasy I A oraz Paulina Obrzut, Elżbieta Kurzydło, Agnieszka Papież, Monika Konopka i Bożena Nosek. Galeria zdjęć.
SIM W XXVIII LO
uczniowie
Grupa uczniów XXVIII L O aktywnie uczestniczy w pracach Społecznych Instruktorów Młodzieżowych Polskiego Czerwonego Krzyża przy Oddziale Rejonowym PCK w Krakowie. SIM to wyższy niż szkolne koła PCK, poziom działalności w strukturach czerwonokrzyskich. Uczniowie ci biorą udział w akcjach charytatywnych polegających na zbiórkach kwestarskich i żywności dla potrzebujących. Organizują i przeprowadzają pokazy pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i zachorowaniach dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Obsługują też Mistrzostwa Pierwszej Pomocy na różnych poziomach eliminacyjnych, przygotowując pozorowane sceny z wypadkami. Ciągle doskonalą swoje umiejętności na cotygodniowych spotkaniach. Niektórzy kontynuują  działalność wstępując do Grupy Ratowniczej PCK. Do SIM nalezą: Piotr Bazela, Grzegorz Bubak, Kinga Nowak, Aleksandra Zawiła. Galeria zdjęć.
KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.pl

przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.03 1,287,814 Unikalnych wizyt