27-10-2016 12:44
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.
Drodzy gimnazjaliści!

    W roku szkolnym 2016/2017 proponujemy następujące oddziały:
  • klasa A - język polski, historia,
  • klasa B - język polski, biologia,
  • klasa C - matematyka, geografia,
  • klasa D - geografia, j. angielski

W przypadku odpowiedniej liczby osób chętnych na realizację innych konfiguracji rozszerzeń niż w zaproponowanych klasach istnieje możliwość realizacji tych przedmiotów w grupach międzyoddziałowych, np. matematyka - biologia, biologia - geografia, język polski - geografia.

Edukacja muzealna - Pawilon Józefa Czapskiego
nauka

21 października klasa 1b odwiedziła niedawno otwarty oddział Muzeum Narodowego - Pawilon Józefa Czapskiego. Młodzież uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez doktorantkę Uniwersytetu Jagiellońskiego - Agnieszkę Kanię. Uczniowie w czasie zajęć zastanawiali się i analizowali temat: Zapomniane losy Polaków na „nieludzkiej ziemi”. Zwiedzali nowoczesną ekspozycję związaną z biografią Czapskiego oraz podziwiali dzienniki i nieliczne zachowane obrazy. Czapski to świadek historii XX wieku i niewątpliwy patriota, pomimo, że do Polski już nie powrócił. Miał długie, ciekawe i barwne życie. Był malarzem, krytykiem sztuki i literatury, pisarzem i żołnierzem.

https://www.youtube.com/watch?v=YsVADODFUnU
Zbiórka żywności organizowana przez Bank Żywności w Krakowie
uczniowie

W dniach 25, 26 i 27 listopada odbędzie się w Krakowie zbiórka żywności dla osób potrzebujących. Tak jak w ubiegłym roku chcielibyśmy zorganizować grupę wolontariuszy do przeprowadzenia zbiórki w sklepie Lidl na ul. Wielickiej.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do Małgorzaty Klimas i Kai Kowalewskiej z kl. 2b.Termin zgłoszeń mija 4 listopada – wtedy musimy wysłać do organizatora akcji  grafik z dyżurami wolontariuszy.

Zebrania z rodzicami 08.11.2016 r.
informacja

Zgodnie z harmonogramem pracy XXVIII LO, dnia 8 listopada 2016r. o godz. 17.30 odbędą się zebrania z Rodzicami:

kl.1a -  wych. Aneta Dyrduła - sala nr 23.

kl.1b - wych. Agnieszka Kania - sala nr 22.

kl.1c - wych. Małgorzata Mitka - Łacińska - sala nr 18.

kl.2a - wych. Izabela Stelmaszak - sala nr 27.

kl. 2b - wych. Barbara Rutz - sala nr 21.

kl. 3a - wych. Edyta Hajduk - Bukowiec - sala nr 19.

kl. 3b - wych. Ewa Molicka - sala nr 32.

kl.3c - wych. Justyna Toković - sala nr 36.

Wszyscy nauczyciele obecni są od godz. 17.00 do 19.00.

Zmiany w planie lekcji NI 25.10.2016
informacjaPlan lekcji obowiązujący od 24.10.2016. Zmiany w Nauczaniu Indywidualnym.
Wycieczka do Warszawy
wyjazd

W dniu 28 października (piątek) odbędzie się szkolna wycieczka do Warszawy, na którą zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z całej szkoły. Wycieczka ma charakter tematyczny – będziemy zwiedzać stolicę szlakiem miejsc pamięci związanych głównie z historią II wojny światowej.

Czytaj więcej...

 

Rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Młodzieżowej Twórczości Literackiej
sukces13 października w Kinie Wrzos poznaliśmy zwycięzców Szkolnego Konkursu Młodzieżowej Twórczości Literackiej. Laureatem pierwszej nagrody został Dominik Macałka za poezję pt.: "Zmierzch poranków". Konstanty Grudziński otrzymał specjalne wyróżnienie za fragment powieści fantasy pt.: "Łowcy". Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział; wszystkich serdecznie zachęcamy do dalszej pracy.  Gratulujemy laureatom!
Ślubowanie klas pierwszych
uczniowie13 października w Kinie Wrzos odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość połączona była z Dniem Papieskim; z ideą miłosierdzia i wolantariatem. Gościliśmy panią Jagodę Socharczuk oraz Mariolę Jaskowską, uczennicę klasy 2 a, wolontariuszkę fundacji "Mam marzenie", Annę Roszczyk, koordynatorkę Świątecznej Zbiórki Żywności z Banku Żywności w Krakowie, doktor Małgorzatę Nawrot z Regionalnego Centrum Krwiodawstwai Krwiolecznictwa w Krakowie, panią Annę Liszkę i Aleksandra Unruga z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
Uwaga zmiana planu!
informacjaPlan lekcji obowiązujący od 17.10.2016.
Podgórze w odcieniach zieleni - o tuberozie w butonierce Wojciecha Bednarskiego i nie tylko...
uczniowie(...) Dr Małgorzata Jaźwa pokazała nam jak wyglądał kwiat tuberozy, który nosił Wojciech Bednarski w butonierce jako ozdobę. Zaprezentowała również galerię zdjęć Parku Bednarskiego z lat siedemdziesiątych, kiedy to drzewa nie zachwycały aż tak bogatą zielenią - a wręcz były nagie i słabo jeszcze rozwinięte. Jedyne gatunki rosnące w owym czasie to lipa i dąb. To dzięki działalności czlowieka park nabrał barw. Można stwierdzić, że kompozycja kwiatów, krzewów i drzew została stworzona od podstaw. Obecnie liczy około stu gatunków drzew. Są to na przykład.: klon pospolity, jawor, cis pospolity, brzoza czy akacja, która daje miod akacjowy. Występują tu róznież krzewy, jak na przykład dereń jadalny z ktorego można zrobić nalewkę - dereniówkę. Prócz podszytu, wszędzie można zobaczyć runo leśne (trawę), dzięki której park wygląda jak z bajki. Fragment sprawozdania z XV Podgórskich Dni Otwartych Drzwi, Wiktoria Janus, klasa 3c.
Plan lekcji obowiązujący od 03.10.2016
informacja
Plan lekcji obowiązujący od 03.10.2016
http://www.28lo.kki.krakow.pl/plannastrone/planzmiana.html
Podgórze w odcieniach Zieleni
informacja

23 września 2016 przedstawiciele klas uczestniczyli w niezwykle nastrojowym i poetyckim spotkaniu w Domu Kultury przy ulicy Sokolskiej.

Podgórze w odcieniach Zieleni rozpoczęła pani  Iwona Wernikowska przypominając kilka faktów z bardzo aktywnego i społecznikowskiego życia naszego patrona, Wojciecha Bednarskiego. Na zakończenie swojego słowa wstępnego prowadząca przywołała anegdotę o tym jak to pan Bednarski nigdy nie przechodził na lewowobrzeżną stronę Krakowa kończąc swoje spacery zawsze w połowie mostu…

Następnie dr Małgorzata Jaźwa opowiedziała o roślinności Parku Bednarskiego. Swój wykład również zaczęła od anegdoty. Tym razem usłyszeliśmy, że założyciel parku miał w zwyczaju nosić w butonierce delikatne kwiaty tuberozy.  Potem zapoznaliśmy się z różnorodnymi gatunkami drzew, krzewów, traw i kwiatów porastających tereny niegdysiejszego kamieniołomu. Spacerując po naszym podgórskim parku zwykle nie dostrzegamy ani wielości ani niezwykłości otaczającej nas flory. Może warto wziąć następnym razem klucz do oznaczania roślin?

W drugiej części spotkania krakowscy poeci zaprezentowali swoje wiersze inspirowane przyrodą. Były wersy wesołe i nostalgiczne, te o krakowskich parkach i górskich jodłach, opowiadające o miłości i umieraniu, pokazujące spotkania z ludźmi i własnym wnętrzem. Dobrze było posłuchać poetyckich refleksji na koniec tygodnia pełnego problemów, pośpiechu i przyziemności. A po strawie duchowej czekał na nas naturalny poczęstunek w kolorowych miseczkach pełnych papryki, sałatek i humusu.

KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.pl

przedsiębiorcze szkoły
facebook

Wygenerowano w sekund: 0.06 1,708,040 Unikalnych wizyt