01-05-2016 00:29
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.
Drodzy gimnazjaliści!

    W roku szkolnym 2016/2017 proponujemy następujące oddziały:
  • klasa A - język polski, historia,
  • klasa B - język polski, biologia,
  • klasa C - matematyka, geografia,
  • klasa D - geografia, j. angielski

W przypadku odpowiedniej liczby osób chętnych na realizację innych konfiguracji rozszerzeń niż w zaproponowanych klasach istnieje możliwość realizacji tych przedmiotów w grupach międzyoddziałowych, np. matematyka - biologia, biologia - geografia, język polski - geografia.

Debaty Oksfordzkie - 28.04.2016 r.
uczniowie

W Dniu Otwartym XXVIII LO 28 kwietnia br. odbyły się debaty oksfordzkie. Z tezą  „Emigrować czy pozostać w kraju? Dylematy współczesnych Polaków” zmierzyły się dwie drużyny: z Publicznego Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek w Krakowie oraz z Gimnazjum nr 81 w Krakowie. Po zaciętej i pełnej zaangażowania ze strony obu reprezentacji walce zwyciężyły „Prezentki”. Debata zwróciła uwagę organizatorów i jurorów wysokim poziomem merytorycznym i dużą kulturą wypowiedzi debatujących. Gratulujemy zwycięzcom, a obu drużynom dziękujemy za udział w  debacie! Organizatorami imprezy byli: mgr Michał Orczyk oraz mgr Jolanta Sotoła. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dzień Otwarty - 28.04.2016 r.
informacjaDRODZY GIMNAZJALIŚCI
Społeczność XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie
Serdecznie zaprasza uczniów klas trzecich na
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
który odbedzie się  28 kwietnia 2016 roku w godz. 12:00 - 16:00

Podczas spotkania:
- przedstawimy wam ofertę edukacyjna na rok szkolny 2016/2017,
- zaprosimy do zwiedzania sal,
- wprowadzimy was w klimat naszego Liceum.

ZAPRASZAMY.
Poczet sztandarowy 11.04.2016 r.
uczniowie

W uroczystościach przy Pomniku Ofiar Obozów na Cmentarzu Rakowickim odbywających się w dniu 11 kwietnia 2016 r. uczestniczył reprezentujący XXVIII L O poczet sztandarowy szkoły w składzie: Klaudia Szklarczyk, Dominika Mroczek, Artur Pal pod opieką nauczyciela Leszka Siwca.

Dzień 11 kwietnia jest symboliczną datą wyzwolenia wszystkich więźniów niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych.

Zebranie z rodzicami 19.04.2016 r.
informacja
Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego we wtorek 19 kwietnia 2016r. odbędą się zebrania z rodzicami o godz. 17.30.
Wszyscy nauczyciele obecni są od godz. 17.00 do 19.00.
1A wych. Izabela Stelmaszak, sala nr 27
1B wych. Barbara Rutz, sala nr 21
2A wych. Edyta Hajduk Bukowiec, sala nr 19
2B wych. Ewa Molicka, sala nr 32
2C wych. Justyna Toković, sala nr 17
3A wych. Małgorzata Mitka-Łacińska, sala nr 18
3B wych. Agnieszka Kania, sala nr 22
Dzień Języków Obcych
informacja

6 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z tej okazji mieliśmy przyjemność  gościć  gimnazjalistów z Gimnazjum nr 34 w Krakowie. Uczniowie gimanzjum wzięli udział w wspólnych warsztach z języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i niemieckiego. Zajęcia z języka angielskiego prowadził native speaker  Patrick Lahey. Po zajęciach czekała na uczniów słodka przekąska oraz występ muzyczny w wykonaniu naszej uczennicy Agnieszki Kucały z klasy II c.

Projekt "Losy Żydów z krakowskiego getta" - podsumowanie.
nauka

Realizacja projektu - „Losy Żydów z krakowskiego getta” odbyła się w marcu 2016 roku we wszystkich klasach. Rozpoczęła się przygotowaniem wystawy i przeprowadzeniem zajęć w oparciu o zgromadzone w naszej bibliotece różnorodne materiały, a także plansze wypożyczone ze zbiorów krakowskiego oddziału IPN-u. Innym działaniem było zorganizowanie warsztatów wprowadzających i literackich, projekcji filmu pt. „Lista Schindlera” oraz wykładu i wycieczki po terenie byłego getta. Promując naszą Szkołę gościliśmy na zajęciach również dwie klasy trzecioklasistów z Gimnazjum w Mogilanach w dniu 16 marca oraz w dniu 22 marca dwie klasy z Gimnazjum nr 22 w Krakowie. Zajęcia polegały na przypomnieniu krótkiego rysu historii Żydów w Krakowie, wyjaśnieniu kluczowej terminologii, a zwłaszcza getto, Holokaust czy antysemityzm i wskazaniu konkretnych wydarzeń, postaci, ideologii odpowiedzialnych za działania eksterminacyjne wobec ludzkości. Na podstawie uzyskanej w trakcie projektu wiedzy uczniowie mieli do wykonania wybrane zadania: film, fotoreportaż, projekt gry miejskiej czy rodzinna opowieść. Prezentujemy niektóre z nich.


http://28lo.kki.krakow.pl/downloads/images/PROJEKT.mp4

http://28lo.kki.krakow.pl/downloads/images/apteka_pod_orlem.mp4

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

Rządowy program 500+
informacja

Informujemy, że w naszej szkole jest możliwość złożenia wniosku o ustalenie prawa do świadczenia 500 + przez Rodziców naszych uczniów.

Wnioski do wypełnienia można już pobrać, natomiast przyjmowane będą w okresie  od 1 kwietnia do 30 kwietnia w następujących godzinach:

środa:              13.00 - 15.00

czwartek:           10.00 - 11.00

Godziny pracy w okresie przerwy świątecznej
informacjaSekretariat szkoły przyjmuje w dniach 24.03.2016 oraz 29.03.2016 w godzinach 9.00-13.00.
Zajęcia z przedszkolakami
uczniowie

W pierwszych dniach miesiąca marca 2016 r. odbyły się dwa spotkania członkiń szkolnego koła PCK z przedszkolakami w Przedszkolu nr 57 przy ul. Kutrzeby 6. Celem tych spotkań było przeprowadzenie pokazów i zajęć z zakresu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i zachorowaniach. Poziom realizowanej tematyki został dostosowany do możliwości percepcyjnych dzieci. Zajęcia te były również formą zabawy, której cel edukacyjny był widoczny. Dzieci po zajęciach otrzymały drobne upominki.

Uczennice naszej Szkoły miały też możliwość spotkania się i rozmowy z odbywającymi praktykę pedagogiczną w placówce studentkami wyższej uczelni. Wśród nich spotkały absolwentkę XXVIII L O.

Może i nasze uczennice wybiorą też taką dalsza drogę edukacji.

W sześciu spotkaniach z przedszkolakami uczestniczyły:

Kurzydło Elżbieta, Papież Agnieszka, Konopka Monika, Nosek Bożena, Obrzut Paulina, Dziadkowiec Paulina – II C, Klimas Małgorzata, Kudela Emilia – I B

Rocznica Powstania Krakowskiego
uczniowie
22 lutego 2016 r. na Starym Cmentarzu Podgórskim odbyły się uroczyste obchody  170. rocznicy wybuchu Powstania Krakowskiego i śmierci Edwarda Dembowskiego.
Nauczyciele i uczniowie z pocztami sztandarowymi reprezentowali szkoły krakowskie na odbywającej się uroczystości zorganizowanej przez - Województwo Małopolskie, Małopolską Radę Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie
Skład pocztu sztandarowego XXVIII L O:
Klaudia Szklarczyk, Dominika Mroczek, Szymon Galas.
Opiekę sprawował mgr Leszek Siwiec
Losy Żydów w Krakowie w okresie 1939-1945
uczniowie

3 marca uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w wykładzie: „Losy Żydów w Krakowie w okresie 1939-1945”,  prowadzonym przez doktorantkę Uniwersytetu Jagiellońskiego - Olgę Danek  w JCC ul. Miodowa 24. Zajęcia miały na celu szersze ukazanie historii, kultury i tradycji żydowskiej w okresie II wojny światowej oraz uwrażliwienie uczniów na los tych, których przeznaczono na zagładę. W trakcie zwiedzania terenu byłego getta młodzież mogła zobaczyć zachowane fragmenty murów getta, synagogę, Plac Zgody i aptekę Pankiewicza. Zwiedzanie zakończone zostało w miejscu, gdzie dziś mieści się oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Fabryka Emalia, w której pracowali Żydzi uratowani przez Oskara Schindlera. Przywołując tamten dramatyczny czas, po Podgórzu oprowadzali młodzież przewodnicy – A.M. Baryła oraz T. Darda. Zapraszamy do galerii zdjęć.

KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.pl

przedsiębiorcze szkoły
facebook

Wygenerowano w sekund: 0.05 1,512,226 Unikalnych wizyt