25-05-2016 03:14
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
itamy na stronie XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie. Mamy nadzieję, że informacje tutaj zawarte zachęcą uczniów trzecich klas gimnazjum do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Wierzymy również, że obecni uczniowie i absolwenci znajdą tutaj także coś dla siebie lub o sobie. Postaramy się, aby informacje zawarte na stronie były rzetelne, ciekawe i zawsze aktualne.
Drodzy gimnazjaliści!

    W roku szkolnym 2016/2017 proponujemy następujące oddziały:
  • klasa A - język polski, historia,
  • klasa B - język polski, biologia,
  • klasa C - matematyka, geografia,
  • klasa D - geografia, j. angielski

W przypadku odpowiedniej liczby osób chętnych na realizację innych konfiguracji rozszerzeń niż w zaproponowanych klasach istnieje możliwość realizacji tych przedmiotów w grupach międzyoddziałowych, np. matematyka - biologia, biologia - geografia, język polski - geografia.

Podwójne życie Weroniki w kinie Paradox
uczniowie31 marca pojechaliśmy całą klasą do kina na metafizyczny dramat Krzysztofa Kieślowskiego pt.: "Podwójne życie Weroniki". Film, który obejrzałam, bardzo mnie zafascynował ze względu na przebieg wydarzeń oraz niesprecyzowane zakończenie. (...) Film opowiada o dziewczynach, które urodziły się tego samego dnia, o tej samej godzinie, lecz w innych krajach. Każda z nich zostaje obdarzona talentem muzycznym, jednak żadna z nich nie wykorzystuje go w pełni. Weronika i Veronique mają również dar "odczuwania, że istnieje ich drugie "ja". Zwierzają się ze swoich odczuć własnym ojcom, jednak żaden z nich nie traktuje tego z powagą. Wiktoria Janus, 2c
Aktorki dwie, dwie kukły - są alegorią naszego życia. Pokazują dwie wersje losu. Jedna z nich to wersja udana. Kukiełka to wersja próbna, którą wykreował reżyser jedynie po to, by dzięki niej kolejna była bardziej udana. Jak mówi Aleksander, celowo stworzył dwie bliźniacze kukiełki, bo one tak łatwo się niszczą podczas spektaklu. Bożena Nosek, 2c
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
informacja

Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dotację w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa w wysokości 12 000 zł plus 3 000 wkładu własnego organu prowadzącego, czyli w sumie 15 000 złotych. Kwota ta ma być przeznaczona na zakup książek do szkolnej biblioteki. W związku z tym 16 maja zostanie przeprowadzony w klasach plebiscyt: Szkolne Wybory Książek. Jego celem będzie poznanie i upowszechnianie faktycznych zainteresowań uczniów oraz dostosowanie księgozbioru biblioteki do zainteresowań czytelniczych naszych uczniów. Na specjalnie przygotowanych ankietach każdy uczeń będzie mógł wpisać tytuły książek, które jego zdaniem powinny zostać zakupione. Można wpisywać również tytuły tych książek, które już przeczytaliście i chcielibyście polecić Waszym koleżankom i kolegom.

http://28lo.kki.krakow.pl/downloads/images/plakat.pdf

Edukacja muzealna: Tempus fugit. O czasie i przemijaniu
uczniowie29. kwietnia klasa 1a uczestniczyła w lekcji muzealnej, organizowanej przez MCK w Krakowie.Jak czytamy w programie, wystawa Tempus fugit. O czasie i przemijaniu powstała w Galerii MCK, przy współpracy z Biblioteką Naukową PAU i PAN w Krakowie. Prezentowano bogaty zbiór rycin, m.in. G. B. Castiglione i Piranesiego. Kontrapunktem dla alegorycznych przedstawień motywu vanitas były wybrane prace polskich artystów, takich jak Stanisław Dróżdż i Roman Opałka. Wystawie towarzyszył wykład dotyczący bogatej obrzędowości pogrzebowej i portretów nagrobnych, charakterystycznych dla barokowej kultury sarmackiej. JST
Edukacja muzealna: Mehoffer i Wyspiański - oblicza polskiej secesji
uczniowie

28. kwietnia uczniowie klasy 2a uczestniczyli w zajęciach w  oddziale MNK – Dom Józefa Mehoffera przy ulicy Krupniczej 26. „Mehoffer i Wyspiański - oblicza polskiej secesji” to temat warsztatów zrealizowanych przez edukatora. Oprócz zwiedzania biograficznego obiektu i urokliwego ogrodu, uczniowie mogli podziwiać liczne obrazy, portrety żony, projekty witraży i innych dekoracji wnętrz autorstwa Mehoffera. Uczestnicząc w zajęciach, młodzież mogła porównać prace dwóch wybitnych artystów młodopolskich i odnaleźć w nich  charakterystyczne cechy  secesji. EB

https://www.youtube.com/watch?v=lSVLUZg6NiU

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy 2016 r. Trzecie miejsce XXVIII L O.
informacja

Uczestniczący w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy szkół ponadgimnazjalnych miasta Krakowa zespół XXVIII L O w składzie: Aleksandra Gbyl – kl. II A, Elżbieta Kurzydło, Agnieszka Papież, Paulina Obrzut, Bożena Nosek, Monika Konopka – kl. II C zajął trzecie miejsce.

Rywalizacja między uczestnikami była dość mocna a reprezentantki naszej szkoły prowadziły w stawce niemal do końca. Niestety, strata punktów na ostatniej stacji urazowej spowodowała, że musieliśmy się zadowolić trzecia lokatą. Gratulacje dla naszych dziewcząt.

Opiekę sprawował nauczyciel przedmiotu EDB Leszek Siwiec.

Debaty Oksfordzkie - 28.04.2016 r.
uczniowie

W Dniu Otwartym XXVIII LO 28 kwietnia br. odbyły się debaty oksfordzkie. Z tezą  „Emigrować czy pozostać w kraju? Dylematy współczesnych Polaków” zmierzyły się dwie drużyny: z Publicznego Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek w Krakowie oraz z Gimnazjum nr 81 w Krakowie. Po zaciętej i pełnej zaangażowania ze strony obu reprezentacji walce zwyciężyły „Prezentki”. Debata zwróciła uwagę organizatorów i jurorów wysokim poziomem merytorycznym i dużą kulturą wypowiedzi debatujących. Gratulujemy zwycięzcom, a obu drużynom dziękujemy za udział w  debacie! Organizatorami imprezy byli: mgr Michał Orczyk oraz mgr Jolanta Sotoła. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dzień Otwarty - 28.04.2016 r.
informacjaDRODZY GIMNAZJALIŚCI
Społeczność XXVIII Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie
Serdecznie zaprasza uczniów klas trzecich na
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
który odbedzie się  28 kwietnia 2016 roku w godz. 12:00 - 16:00

Podczas spotkania:
- przedstawimy wam ofertę edukacyjna na rok szkolny 2016/2017,
- zaprosimy do zwiedzania sal,
- wprowadzimy was w klimat naszego Liceum.

ZAPRASZAMY.
Poczet sztandarowy 11.04.2016 r.
uczniowie

W uroczystościach przy Pomniku Ofiar Obozów na Cmentarzu Rakowickim odbywających się w dniu 11 kwietnia 2016 r. uczestniczył reprezentujący XXVIII L O poczet sztandarowy szkoły w składzie: Klaudia Szklarczyk, Dominika Mroczek, Artur Pal pod opieką nauczyciela Leszka Siwca.

Dzień 11 kwietnia jest symboliczną datą wyzwolenia wszystkich więźniów niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych.

Zebranie z rodzicami 19.04.2016 r.
informacja
Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego we wtorek 19 kwietnia 2016r. odbędą się zebrania z rodzicami o godz. 17.30.
Wszyscy nauczyciele obecni są od godz. 17.00 do 19.00.
1A wych. Izabela Stelmaszak, sala nr 27
1B wych. Barbara Rutz, sala nr 21
2A wych. Edyta Hajduk Bukowiec, sala nr 19
2B wych. Ewa Molicka, sala nr 32
2C wych. Justyna Toković, sala nr 17
3A wych. Małgorzata Mitka-Łacińska, sala nr 18
3B wych. Agnieszka Kania, sala nr 22
Dzień Języków Obcych
informacja

6 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z tej okazji mieliśmy przyjemność  gościć  gimnazjalistów z Gimnazjum nr 34 w Krakowie. Uczniowie gimanzjum wzięli udział w wspólnych warsztach z języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i niemieckiego. Zajęcia z języka angielskiego prowadził native speaker  Patrick Lahey. Po zajęciach czekała na uczniów słodka przekąska oraz występ muzyczny w wykonaniu naszej uczennicy Agnieszki Kucały z klasy II c.

Projekt "Losy Żydów z krakowskiego getta" - podsumowanie.
nauka

Realizacja projektu - „Losy Żydów z krakowskiego getta” odbyła się w marcu 2016 roku we wszystkich klasach. Rozpoczęła się przygotowaniem wystawy i przeprowadzeniem zajęć w oparciu o zgromadzone w naszej bibliotece różnorodne materiały, a także plansze wypożyczone ze zbiorów krakowskiego oddziału IPN-u. Innym działaniem było zorganizowanie warsztatów wprowadzających i literackich, projekcji filmu pt. „Lista Schindlera” oraz wykładu i wycieczki po terenie byłego getta. Promując naszą Szkołę gościliśmy na zajęciach również dwie klasy trzecioklasistów z Gimnazjum w Mogilanach w dniu 16 marca oraz w dniu 22 marca dwie klasy z Gimnazjum nr 22 w Krakowie. Zajęcia polegały na przypomnieniu krótkiego rysu historii Żydów w Krakowie, wyjaśnieniu kluczowej terminologii, a zwłaszcza getto, Holokaust czy antysemityzm i wskazaniu konkretnych wydarzeń, postaci, ideologii odpowiedzialnych za działania eksterminacyjne wobec ludzkości.

KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.pl

przedsiębiorcze szkoły
facebook

Wygenerowano w sekund: 0.06 1,530,172 Unikalnych wizyt