26-02-2020 08:54
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarz roku szkolnego
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki
· Plan lekcji
· Gazetka szkolna

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
WNIOSEK RAD RODZICÓW O ODWOŁANIE ZASTĘPCY PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA
Kraków, dnia 15 marca 2012 r.
Aleksandra Czosnowska
Przewodnicząca Rady Rodziców przy VIII Liceum Ogólnokształcącym
im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie
ul. Grzegórzecka 24

Szanowny Pan prof. zw. dr hab. Jacek Majchrowski
Prezydent Miasta Krakowa

Wniosek o odwołanie Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa

Przedstawiciele Rad Rodziców placówek oświatowych Krakowa, zebrani na spotkaniu w dniu 15 marca 2012 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Nowodworskiego w Krakowie, wnioskują o odwołanie Pani Anny Okońskiej-Walkowicz z funkcji Zastępcy Prezydenta ds. Edukacji i Spraw Społecznych:
Uzasadnienie:

1. Pani Anna Okońska-Walkowicz nie potrafi prowadzić dialogu społecznego. Dała tego dowód podczas spotkań z mieszkańcami Krakowa w sprawie likwidacji młodzieżowych domów kultury oraz szkół, spotkań z radnymi dzielnic i miasta oraz spotkań z dyrektorami szkół, nauczycielami i związkami zawodowymi. Nie dopuszcza odmiennego stanowiska, lekceważy dyskutantów, odnosi się do nich w sposób arbitralny i niegodny pracownika administracji samorządowej.
2. W swoich działaniach całkowicie pomija dobro dzieci, które jako podmiot w edukacji i wychowaniu są najważniejsze.
3. Nie informuje społeczeństwa Krakowa, a przede wszystkich dyrektorów placówek, nauczycieli i rodziców o planowanych zmianach. Decyzje podejmowane przez Panią Prezydent nie są poprzedzane właściwymi konsultacjami społecznymi. Robi to celowo, przez co wprowadza chaos i niepokój w środowisku oświatowym.
4. Nie wykazuje troski o zabezpieczenie odpowiedniego poziomu budżetu niezbędnego do funkcjonowania placówek. Nie podejmuje żadnej inicjatywy zmierzającej do zwiększenia budżetu, a wręcz przeciwnie, dokonuje nieprzemyślanych i z nikim nieuzgadnianych jego cięć, co sprawia, że prawidłowa działalność przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych staje się niemożliwa.
5. Nie przygotowała programu oraz odpowiednich środków budżetowych w celu wdrożenia IV etapu reformy programowej na poziomie szkół ponadgimnazjalnych. Nie podjęła działań umożliwiających wprowadzenie od 1 września 2012 r. dodatkowych godzin, finansowanych z budżetu miasta, do ramowych nowych planów nauczania w klasach pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. Złagodziłoby to katastrofalne skutki zmniejszenia wymiaru godzin z języka polskiego, historii lub innych przedmiotów.
6. Swoją dotychczasową działalnością i brakiem wyczucia interesu publicznego przyczynia się do obniżenia poziomu i jakości pracy placówek oświatowych Miasta.
7. W jej działalności występuje konflikt interesów. Przez wiele lat kierowała Społecznym Towarzystwem Oświatowym, które było i jest założycielem wielu niepublicznych przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Nie może więc bezstronnie i obiektywnie kierować krakowską oświatą publiczną, opartą przede wszystkim na placówkach samorządowych.

Jednocześnie informujemy Pana Prezydenta, że w pełni podzielamy stanowisko dyrektorów placówek oświatowych Krakowa, przedstawione w liście otwartym z dnia 7 marca 2012 roku.

W imieniu wszystkich rodziców przedstawicieli Rad Rodziców placówek oświatowych Krakowa obecnych na spotkaniu (292 rodziców)
mgr Aleksandra Czosnowska
Komentarze
#1 | zaidi dnia 19/10/2012
replica glashutte watches replica glashutte watches patek philippe replica patek philippe replica watches, "And whether I am lying, you understand the truth will bring to an end breguet fake breguet fake fake rolex fake rolex. www.watcheshat.org/images/uploads/bvlgari/1222907182_1671.jpg " PopScene: Week's Hottest Pics Gabourey Sidibe attends The American Cancer Society's Choose You lunch on May 5th in New York City. Amy Sussman, replica breitling replica breitling Getty Images Amy Sussman, Getty Images PopScene: Weeks Hottest Pics replica? hamilton watches replica hamilton watches replica Since there are two fantastic prizes to be won, we want to make sure there's no confusion with our Show Us Your Platinum promotion. fake watches fake watches WIN platinum wedding bands if your engagement ring is platinum! To enter to win the platinum wedding band set courtesy of Platinum Guild International, you must be a bridetobe with a platinum engagement ring (or a groomtobe who proposed with platinum). But since not every nearlywed rocks precious platinum, there's a second platinum piece up for grabs to all! If you
#2 | diabloh dnia 11/02/2013
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 12 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.plfacebook


przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.08 3,521,479 Unikalnych wizyt