26-08-2019 04:57
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarium
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki
· Plan lekcji
· Gazetka szkolna

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Edukacja muzealna
uczniowie

13 i 20 września uczniowie 2a i 1a gościli w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Krakowie na wystawie poświęconej Stanisławowi Wyspiańskiemu. Ten niewątpliwie wybitny „renesansowy artysta”- malarz, grafik, rysownik a także poeta, dramatopisarz, scenograf i reformator teatru związał całe swoje krótkie życie z Krakowem. W trakcie przeprowadzonych zajęć młodzież mogła podziwiać około 500 różnorodnych prac artysty będących w posiadaniu muzeum, mogła też zmierzyć się z przydzielonymi przez edukatora zadaniami. Zgromadzona kolekcja urzekła uczestników niepowtarzalnym kontekstem historycznym pokazującym związki Wyspiańskiego i jego dzieł z naszym miastem, jego kościołami oraz budynkami użyteczności publicznej, dla których projektował.

https://www.youtube.com/watch?v=vGGtyL5vzsY

https://www.youtube.com/watch?v=CheGDsXj6mA

Wyniki Walentynkowego konkursu czytelniczego
uczniowieW dniu świętego Walentego w szkolnej bibliotece odbył się zapowiadany wcześniej konkurs czytelniczy. Do udziału w konkursie zgłosiło się 12 osób. Główną nagrodę (2 bilety do kina) zdobyła uczennica klasy III b Gabrysia. To już drugie zwycięstwo Gabrysi w tym roku szkolnym. W grudniu uczennica zdobyła pierwsze miejsce w konkursie literackim „Kocham książki. Nienawidzę książek. Manifest mojego pokolenia”. Gratulujemy!!!
Walentynki w bibliotece
uczniowie

Walentynki to wspaniała okazja, by wyrazić swoją sympatię do innych, wyznać miłość lub się zakochać… W tym celu szkolna biblioteka  zamieni się w bardzo romantyczne miejsce. Oprócz serduszkowych dekoracji przygotowanych zostało wiele atrakcji:

Walentynkowy konkurs czytelniczy. Aby wygrać główną nagrodę (2 bilety do kina) wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących wątków miłosnych w znanych utworach.

Zabawa czytelnicza pt. Randka w ciemno z książką". W wypożyczalni na czytelników będą czekały specjalnie oznaczone książki, owinięte w szary papier, ozdobione serduszkami, których zawartość będzie tajemnicą. Każdy czytelnik odwiedzający bibliotekę będzie mógł wybrać swoją tajemniczą paczkę, by razem z bohaterami wylosowanej powieści miło spędzić walentynkowy wieczór.

Walentynki to też dobry czas, by  poznać swoją przyszłość. Na czytelników będą czekały „serduszkowe losy szczęścia”.

Piękna poezja miłosna, beletrystyka, w której znajdziemy jakiś wątek miłosny… to wszystko będzie czekało 14 lutego w bibliotece, by zachęcić każdego do „zakochania się w książkach".

Godziny pracy Sekretariatu w ferie 2019 r.
informacja
SEKRETARIAT XXVIII LO
w dniach
14.01.2019r.- 25.01.2019r.
godziny przyjmowania stron
9.00 -12.00
Termin spotkania z Dyrektorem prosimy uzgadniać telefonicznie!!!
Weźże wymień się książką!
informacja

Ogłaszamy aukcję: Weźże wymień się książką!

Zapewne każdy z nas ma w swojej biblioteczce ukochane książki, z którymi nie chce się rozstawać i często po nie sięga. Ale mamy też takie utwory, z których już się wyrosło, lub które po prostu się nam znudziły. Stoją na półce i tylko zbiera się na nich kurz. A książka, której nikt nie bierze w ręce traci swą magiczną moc. Dlatego nie można jej zmarnować! Znajdź jej nowego (dobrego) właściciela! My też  możemy zyskać  nie czytaną  przez nas  dotąd książkę!                     

Zasady udziału w wymianie są proste: wystarczy przynieść książki, które są w dobrym stanie. Wymiana  odbywać  się  będzie  w szkolnej  bibliotece 10.01.2019 r. na przerwach od gopdziny 11.30 do 13.30.

Zebranie z Rodzicami 03.01.2019 r.
informacjaZgodnie z Kalendarzem Pracy XXVIII LO 3 stycznia 2019r. o godz.17.30 odbędą się zebrania z Rodzicami.
1a -  J. Toković - sala nr 31
1b - J. Woch - sala nr 21
1c - K.Kutyła - sala nr 27
2a - E.Bujakowska - sala nr 19
2b - A.Szarek - sala nr 35
2c - E.Kajtoch - sala nr 36
3a - A.Dyrduła - sala nr 23
3b - A.Kania - sala nr 22
3c - M.Mitka - Łacińska - sala nr 18
Wszyscy nauczyciele obecni są od godz. 17.00 do godz.19.00.
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.
uczniowie

Etap szkolny Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia został przeprowadzony w dniu 14 listopada 2018 roku. Najlepszy wynik uzyskała Julia z klasy I C i to ona będzie reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach rejonowych (krakowskich).

Życzymy powodzenia.

Kurs pierwszej pomocy PCK.
uczniowie

W dniach 26 i 27 października 2018 roku odbył się w naszej Szkole certyfikowany na kraje UE kurs pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i zachorowaniach.

Zajęcia prowadził wykwalifikowany i uprawniony ratownik medyczny.

Kurs ukończyło 12 uczniów klas pierwszych .

Środki na organizację kursu przeznaczyła Rada Dzielnicy XIII Miasta Krakowa, z którą nasza Szkoła od wielu lat współpracuje.

Trening w ewakuacji 2018
informacja

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa należy przeprowadzić trening w ewakuacji w placówkach oświatowych do końca miesiąca listopada.

W naszej Szkole symulacja ewakuacji została przeprowadzona 27 września 2018 roku.

Celem było sprawdzenie sprawnego opuszczenia budynku i dojścia do nowo wyznaczonego rejonu ewakuacji.

Wobec postępujących zmian w najbliższym otoczeniu konieczne jest sprawdzanie różnych wariantów zorganizowanego i sprawnego opuszczania miejsc, w których może wystąpić sytuacja zagrażająca życiu, zdrowiu i mieniu.

Konkurs historyczny: PRoLog-wstęp do PRL-u
uczniowie

12 grudnia 2018 roku odbyła się czwarta już edycja konkursu „PRoLog-wstęp do PRL-u”. Tematem tegorocznej edycji były lata 60. W konkursie uczestniczyła 4 osobowa drużyna, złożona z uczniów klasy 3a pod nazwą ROBOFOGG. Konkurs składał się z 2 części: testu, który każdy  samodzielnie  musiał rozwiązać. oraz scenki w wykonaniu całej drużyny, odnoszącej się do tej dekady XX wieku. W trakcie konkursu młodzież wysłuchała wykładu dr Agnieszki Chłosty-Sikorskiej z Instytutu Historii i Archiwistyki UP. Dzięki temu, że konkurs odbywał się w jednym z oddziałów MHK – w dawnym kinie Światowid, uczestnicy zwiedzili z przewodnikiem dostępne tam wystawy: ”Inside Poland. Marian Schmidt” oraz „Huta stanęła”.

Nasi uczniowie w konkursowych zmaganiach zajęli  III miejsce.

https://www.youtube.com/watch?v=chq4ZcJYJVs

 

Wypożycz książkę na święta!
szkoła

Nie musisz nudzić się w Święta - nie musisz nigdzie wyjeżdżać, nie musisz szukać ciekawszego towarzystwa... wspaniałą rozrywką będzie lektura pasjonujących książek. Biblioteka szkolna zachęca do przeczytania wyjątkowej powieści lub innej fascynującej lektury. Będzie na to czas więc nie zastanawiaj się dłużej i wypożycz książkę na Święta! Przy okazji możesz w bibliotece podziwiać choinkę ułożoną z książek oraz obejrzeć wystawę poświęconą krakowskiej szopce. W listopadzie szopkarstwo krakowskie zostało wpisane na prestiżową Listę niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO, na której znajdują się przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje i zwyczaje  z całego świata.

KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 12 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.plfacebook


przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.05 3,162,843 Unikalnych wizyt