05-07-2020 22:04
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarz roku szkolnego
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki
· Plan lekcji
· Gazetka szkolna

· REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Pismo Pani Anny Korfel-Jasińskiej Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ws koronawirusa
informacjaSzanowni Państwo, Pod tym Linkiem znajdziecie Państwo Pismo Pani Prezydent w sprawie Koronawirusa. Bardzo proszę o zapoznanie się z jego treścią.
Informacja - Koronawirus
informacjaNa podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zajęcia zostają zawieszone od 12 do 25 marca 2020r. Podejmowane działania mają na celu maksymalnie spowolnić możliwość rozprzestrzeniania się wirusa SARS-Cov-2 w Polsce. W związku z powyższym prosimy kontaktować się z dyrekcją i nauczycielami za pomocą dziennika Librus lub za pomocą poczty mailowej: szkola@28lo.kki.krakow.pl
Koronawirus - zawieszenie zajęć
informacjaSzanowni Państwo, decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia w szkole zostają zawieszone od 12 do 25 marca 2020r. W tym czasie nauczyciele będą realizować podstawę programową za pomocą narzędzi e - learningowych ( dziennik Librus). Zobowiązuję Państwa do codziennego sprawdzania wiadomości w dzienniku Librus. Bardzo proszę poważnie potraktować wszystkie zalecenia GIS-u tj. ograniczyć wyjścia z domu, nie przebywać w dużych skupiskach ludzi, nie podróżować środkami komunikacji miejskiej itp. Pytania, informacje proszę kierować również na adres mailowy szkoły.
Lektury obowiązkowe z Teatrem Ludowym - podsumowanie projektu
uczniowieUczniowie naszej szkoły uczestniczyli w inspirującym projekcie Teatru Ludowego "Lektury obowiązkowe", skierowanym do młodzieży. Dzięki temu mogli wziąć udział w spotkaniach i rozmowach z twórcami na temat spektakli Teatru: "Tylko koniec świata" i "Panna Julia". Podsumowaniem projektu było czytanie fragmentów powieści laureatki Nagrody Nobla - Olgi Tokarczuk przez aktorów Teatru Ludowego w Księgarni pod Globusem.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
informacjaNarodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto państwowe uchwalone w 2011 roku przez parlament. Wyznaczone zostało na dzień 1 marca, kiedy to w 1951 roku miała miejsce egzekucja siedmiu żołnierzy WiN-u. Jedną z ofiar egzekucji był płk. Łukasz Ciepliński. W tegorocznych uroczystościach społeczność 28 LO reprezentował Poczet Sztandarowy,złożony z uczniów klasy 2c. Program uroczystości obejmował mszę w Katedrze i przemarsz ulicami miasta do symbolicznego miejsca pamięci, jakim jest Park Jordana. Tam odbył się Apel Poległych i salwa honorowa. Po odśpiewaniu hymnu odczytano listy od władz RP, przemawiał także Kurator i dyrektor krakowskiego IPN. Na koniec złożono kwiaty pod pomnikami Wyklętych.
Edukacja muzealna
uczniowie25 lutego uczniowie klasy 2c gościli w Muzeum Armii Krajowej. Głównym celem wizyty było przypomnienie postaci generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila", patrona Muzeum AK. Młodzież zwiedziła ekspozycję związaną z życiem krakowianina. Obejrzała prezentację multimedialną zawierającą fotografie i ciekawostki. W trakcie warsztatów uczniowie wzbogacili wiedzę na temat warunków życia w Krakowie w czasie wojny. Rozwiązywali przydzielone im zadania i rywalizowali w grze wielkoformatowej pod tytułem "Życie w okupowanym Krakowie".

https://www.youtube.com/watch?v=o_QaYARqGCg

Praca Sekretariatu w czasie ferii 2020 r.
informacjaW czasie ferii zimowych od dnia 27.01.2020 r do dnia 09.02.2020 r. Sekretariat Szkoły czynny w godzinach od 08:00 do 12:00. Spotaknie z Dyrektorem Szkoły po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie.
"SERDUCHO dla MARYSI"
uczniowie

Cała społeczność szkolna w dniu 20 stycznia 2020 roku zgromadziła się na sali gimnastycznej aby ustawić się w kształcie serca a tym samym dołączyć do ratowania życia małej 11 miesięcznej Marysi, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

100 dni dla Marysi” to kampania wspierana przez fundację „Wygrajmy siebie”, która zbiera pieniądze (8 milionów złotych) na kurację genetyczną.

Obecnie dziewczynka leży w krakowskim szpitalu i potrzebuje naszej pomocy i wsparcia.

Jeśli chcesz pomóc przyłącz się i TY !!! My to już zrobiliśmy !!!

ŁAŃCUCH DOBRA
informacja

Jak wcześniej informowaliśmy, wzięliśmy udział w II edycji ogólnopolskiego projektu „Łańcuch dobra”. Celem było pobicie rekordu długości łańcucha z ubiegłego roku.

Projekt prowadzony przez stowarzyszenie Pro Salute na rzecz dzieci chorych z zanikiem mięśni.

Udało się nam dołączyć do grona bijących rekord Polski. I tak wspólnie z innymi udało się stworzyć łańcuch o długości 115 km 497m 7 cm.

REKORD POLSKI ZOSTAŁ POBITY !!!

"Dzień bez stresu" dla najhojniejszej klasy
uczniowie

W naszej szkole rusza akcja na rzecz zwierząt przebywających w Krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Zwierzęta trafiły tam w większości z winy nieodpowiedzialnych ludzi. Bite, głodzone, wyrzucone lub przywiązane do drzewa w lesie proszą o wsparcie.

Przyłączcie się do naszej akcji! Prosimy o przynoszenie do 22 stycznia 2020 r. (sala nr 22) dobrej jakościowo karmy, również dla starych zwierząt (suchej i w puszkach) niepotrzebnych w domu koców, ręczników, śpiworów oraz wszelkich akcesoriów (smycze, obroże, kagańce), zabawki dla zwierząt.

Włączenie się do akcji będzie odpowiednio nagrodzone. Ogłaszamy Międzyklasowy konkurs na największą ilość zebranych darów!!!

Zwycięska klasa - oprócz wdzięczności zwierząt - otrzyma I nagrodę w tym konkursie, czyli tzw. "Dzień bez stresu". Będzie to dowolnie wybrany przez klasę dzień bez sprawdzianów, kartkówek, pytania!

Zebranie z Rodzicami 14.01.2020 r.
informacjaZgodnie z Kalendarzem XXVIII LO dnia 14 stycznia 2020r.r. o godz. 17.30 odbędą się zebrania z Rodzicami.
Klasy pierwsze po szkole podstawowej
1a - wych. mgr Weronika Szelęgiewicz  - sala nr 19
1b - wych. mgr Lucyna Mejbaum - sala nr 37
1c - wych. mgr Izabela Stelmaszak - sala nr 27
1d - wych. mgr Marzena Śmiech - sala nr 23
Klasy pierwsze po gimnazjum
1e - wych. mgr Małgorzata Mitka - Łacińska - sala nr 18
1f - wych. mgr Natalia Bury - sala nr 36
1g - wych. mgr Dorota Burak - sala nr 21
1h - wych. mgr Agnieszka Cichoń - sala nr 35
2a - wych. mgr Justyna Toković - sala nr 31
2b - wych. mgr Edyta Hajduk - Bukowiec - sala nr 17
2c - wych. mgr Katarzyna Kutyła - sala nr 25
3a - wych. mgr Ewelina Bujakowska - sala nr 22
3b - wych. mgr Anna Szarek - sala nr 32
3c - wych. mgr Ewa Kajtoch - sala nr 33
Wszyscy nauczyciele obecni są od godz.17.00 do godz.19.00.
KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 12 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.plfacebook


przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.06 3,776,960 Unikalnych wizyt