05-07-2020 21:55
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarz roku szkolnego
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki
· Plan lekcji
· Gazetka szkolna

· REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Etap rejonowy Olimpiady Promocji Zdrowia.
uczniowie

Eliminacje rejonowe Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK odbyły się w dniu 13 grudnia 2019 roku. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy I B Ania Adamczyk. Ostatecznie Ania zajęła trzecie miejsce wśród krakowskich szkół średnich. Biorąc pod uwagę, że konkurowała ze starszymi koleżankami i kolegami z innych szkół wynik ten należy traktować jako sukces i podstawę do przygotowania i startu w przyszłorocznych eliminacjach Olimpiady.

Gratulujemy.


Gorączka Złota akcja szkolnego koła PCK.
informacja

W miesiącu październiku 2019 r. rozpoczęliśmy akcję zbiórki pieniędzy na cele charytatywne pod hasłem „Gorączka Złota”. Polega ona na zbieraniu monet 1, 2 i 5 groszowych do rozmieszczonych w budynku szkolnym pojemników. Akcja będzie trwała do czerwca 2020 roku. Zebrane pieniądze po przekazaniu do Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK przeznaczone zostaną na organizację i wsparcie letnich turnusów rehabilitacyjnych poszkodowanych przez los dzieci z rodzin ubogich.

Akcję zainaugurowały uczennice Kaja Kasperkiewicz i Gabrysia Krawczyk.

Kwesta na cele charytatywne pn Czerwonokrzyska Gwiazdka
informacja

W dniu 5 listopada 2019 r przeprowadzona została w naszej Szkole kwesta.

Zebrane środki finansowe zostaną przekazane do Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża z przeznaczeniem na wsparcie świąteczne rodzin ubogich, mających pod opieką niepełnosprawne dzieci.

Kwestę przeprowadziły uczennice klasy I E Gabrysia Krawczyk i Zuzanna Rokwisz.

W imieniu potrzebujących składamy podziękowanie społeczności szkolnej w tym rodzicom uczniów za datki i uczestnictwo w kweście.

Szkolne koło PCK

Strzelectwo sportowe.
informacja

Zorganizowane wyjście grupy uczniów zainteresowanych strzelectwem sportowym miało miejsce 4 grudnia 2019 roku. Zajęcia teoretyczne i trening strzelecki zostały przeprowadzone na strzelnicy Ligi Obrony Kraju przy ulicy Pomorskiej 2 przez uprawnionych instruktorów.

Wśród uczestniczących można było zauważyć osoby posiadające predyspozycje do uprawiania tego sportu a osiągane przez nich wyniki były zadawalające.

Nieobowiązkowe zajęcia były uzupełnieniem realizowanej podstawy programowej przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa i skierowane do zainteresowanych uczniów.

Maraton pisania listów w obronie praw człowieka
informacjaMy też dołożyliśmy swoją cegiełkę. Uczniowie naszego LO napisali ponad 100 listów w obronie osób, których prawa są łamane. W niedzielę, 15. grudnia odbędzie się uroczysty finał akcji organizowany przez Amnesty International Kraków.

Sesja humanistyczna
uczniowie20. listopada, w Dniu Praw Dziecka, odbyła się sesja humanistyczna, której mottem były słowa "Jest ktoś dobry. Jest ktoś, kto widzi wszystko bez nienawiści". Uczniowie naszej szkoły mogli się zastanowić nad tym, jakie konsekwencje niesie nienawiść. Klasy trzecie i drugie z rozszerzonym językiem polskim brały udział w warsztatach antydyskryminacyjnych organizowanych przez edukatorów z Amnesty International. Mogły też obejrzeć fimy poruszające tematykę praw człowieka. Na przerwach działało stanowisko AI, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z działalnością tej organizacji. Z kolei klasa 2c brała udział w warsztatach Sceny Papieskiej Instyutut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II "Z kulturą o KULTURZE_2.0". Natomiast klasy 1a i 1e wkrótce będą miały zajęcia z muzeoterapii, które ukazują świat z perspektywy osób niepełnosprawnych.
Praca Sekretariatu w okresie Świątecznym 2019
informacja
Godziny dyżuru sekretariatu w dniach
23.12 w godzinach 9-13
27.12 w godzinach 9-13
30.12 w godzinach 9-13
31.12 w godzinach 9-13
02.01 w godzinach 9-13
03.01 w godzinach 9-13
"ŁAŃCUCH DOBRA" - II EDYCJA AKCJI CHARYTATYWNEJ
uczniowie

Nasza szkoła zgłosiła się do realizacji projektu „Łańcuch dobra”w powiązaniu z biciem rekordu łańcucha choinkowego z papieru, osiągniętego podczas pierwszej edycji czyli długości 111 km 119 m 57 cm.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie „Pro-Salute”.

Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne- ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie.

Do akcji przyłączyła się nasza młodzież z wychowawcami tworząc łańcuchy z papieru kolorowego i makulatury.

Myślę, że nasze metry kolorowych kółek przyczynią się nie tylko do pobicia rekordu ale i do wsparcia dzieci, które podejmują codziennie wielki trud w walce z chorobą.

Dzień Życzliwości
informacja21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Symbolem tego dnia jest kolor żółty. Osoby życzliwe można będzie rozpoznać właśnie po tym kolorze ubrania, a także po przyczepionych do garderoby uśmiechniętych buźkach, które rozdawać będą na długiej przerwie członkowie Samorządu UczniowskiegoUśmiech. Chętni uczniowie mogą ułożyć tekst pozdrowień, podziękowań lub życzeń i wrzucić do wystawionego koło wejścia specjalnie oznaczonego pudełka. Pozdrowienia trafią do adresatów w czwartek podczas 5 godziny lekcyjnej. Dzień Życzliwości rozpoczyna w naszej szkole projekt „Obycie umila życie”. Przez 3 tygodnie w trakcie lekcji wychowawczych oraz innych zajęć omawiane będą tematy dotyczące kultury osobistej. Każdemu tygodniowi trwania projektu patronuje inne magiczne słowo: przepraszam, proszę, dziękuję. Projekt kończymy 17 grudnia Dniem bez Przekleństw.
"Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach" - o lagrach i łagrach
szkołaW tym tygodniu w 28 LO odbywają się lekcje wychowawcze poświęcone lagrom i łagrom. Mówimy o systemie obozów koncentracyjnych, obozów pracy i obozów śmierci, tworzonych przez faszystowskie Niemcy i ZSRR w XX wieku. Przypominamy świadectwa ludobójstwa i terroru, zapisane w literaturze. Cykl opowiadań "Pożegnanie z Marią" przedstawia życie więźniów Auschwitz, największego nazistowskiego obozu śmierci. Tadeusz Borowski opisuje nieludzki system obozowy, który pozbawia  człowieka nadziei i godności. Gustaw - Herling Grudziński, ocalały więzień łagru w Jercewie, opisuje w cyklu opowiadań "Inny świat" postacie swoich współwięźniów. System obozów koncentracyjnych GUŁAG w ZSRR pochłonął nawet 60 milinów osób, dokładna ich liczba jest dzisiaj niemożliwa do oszacowania.

Jacek Kaczmarski, "Szkielet Mengele" https://www.youtube.com/watch?v=rGJHEZZTg-k
101 rocznia wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej
uczniowie

30 października Poczet Sztandarowy i uczniowie z klasy Ig reprezentowali społeczność 28 Liceum na rocznicy wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej. Wydarzenie odbywało się na Placu Niepodległości. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Rady Dzielnicy XIII, grupa rekonstrukcyjna, Poczty Sztandarowe wraz z uczniami szkół Podgórza oraz mieszkańcy. Zgromadzeni zostali udekorowani wstążeczkami w narodowych barwach dla przypomnienia tamtego historycznego dnia - 31.10.1918 roku. Przypomniano sylwetkę bohatera kpt Antoniego Stawarza, który rozpoczął powstanie i doprowadził do przejęcia koszar z rąk Austriaków. Symbolicznie wciągnięto na maszt flagę narodową i wszyscy odśpiewali hymn. Następnie złożono wieńce pod pomnikiem upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. Uroczystość zakończona została śpiewaniem pieśni legionowych.

KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 12 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.plfacebook


przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.05 3,776,942 Unikalnych wizyt