26-02-2020 09:21
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarz roku szkolnego
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki
· Plan lekcji
· Gazetka szkolna

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Garaż Fest - zdjęcia
gryZdjęcia ze szkolnego etapu festiwalu Garaż Fest 2012 można zobaczyć na facebookowym funpage'u.

 

Konferencja z okazji Roku Janusza Korczaka
uczniowieW 2012 roku obchodzimy 70 rocznicę śmierci Janusza Korczaka i setną rocznicę założenia przez niego Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej w Warszawie. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił więc rok 2012 - Rokiem Janusza  Korczaka. W ramach obchodów tego roku zorganizowano w Krakowie konferencję O prawie dziecka do rozwoju. Konferencja odbyła się 24 kwietnia br. w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestniczyli w niej uczniowie naszej szkoły z klas I A, I B, II C i II F.
Nowy numer gazetki szkolnej
qmamWłaśnie ukazał się świeżutki, 16. numer gazetki szkolnej LO i owo. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi  tekstami uczniów naszej szkoły. Gazetka dostępna jest w wersji elektronicznej na stronie: http://redakcja.mammedia.pl/paper/preview/lo-i-owo/12/4/3/
Zebrania z rodzicami
informacjaInformujemy, że 18 kwietnia 2012 roku o godzinie 17.30 odbędą się zebrania z rodzicami. Rozkład sal znajduje się na głównych drzwiach w budynku. Zapraszamy.
English Phrasal Verbs - konkurs rozstrzygnięty!
sukcesW kwietniu zakończył się szkolny, pięcioetapowy konkurs języka angielskiego ‘ENGLISH PHRASAL VERBS’. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły. Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce – Anna Piszczek kl. 3e; II miejsce – Iwona Żołnierczyk kl.3d; III miejsce – Tomasz Gąsior kl. 2e. Pozostali finaliści to: Weronika Łuckiewicz kl. 3a; Łukasz Kizinkiewicz kl.3b; Monika Rogowska kl.2d; Anna Matynia kl.3d; Karolina Suder kl.1b.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Wycieczka do Pragi
wyjazdW dniach 25 - 27 marca 2012 roku uczniowie klasy II A pod opieką pani Ewy Soboń i Ewy Molickiej uczestniczyli w wycieczce do Pragi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii!
Łowcy talentów - wyniki konkursów
sukcesW sobotę, 24 marca gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów z okazji Dnia Otwartego. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy wszystkich zainteresowanych także 27 kwietnia, kiedy to będzie można jeszcze raz zwiedzić budynek, poznać naszych uczniów i nauczycieli. Dzień Otwarty tradycyjnie obchodzony jest także jako święto szkoły. W jego ramach w marcową sobotę odbył się konkurs pod tytułem "Łowcy talentów". Uczniowie prezentowali swoje umiejętności w czterech kategoriach. W kategorii "Taniec" zwycięzył zespół dziewcząt z klasy II D: Natalia Różycka, Magdalena Kolberska, Anna Leżańska (hip - hop); w kategorii "Muzyka" pierwsze miejsce zajęła Justyna Ostrowska z I D, w kategorii "Moje hobby" pierwszą nagrodę odebrał zespół klasy II A – Bartłomiej Grajek, Piotr Sendur i Michał Kocjan (skecz). W kategorii "Fotografia" laureatką została Aleksandra Janik z klasy II F. Konkurencje sportowe wygrała reprezentacja klasy I A. Gratulujemy!
Konkurs Krasomówczy
sukces22 marca 2012 roku w auli Polskiej Akademii Umiejętności odbyły się krakowskie eliminacje XIV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Naszą szkołę reprezentowały Paulina Chrobak (IIa), Patrycja Skica (IIa) oraz Anna Jurkiewicz (IIb) przygotowane przez panią Soboń. Przemówienia stanowiły rozwinięcie słów Kazimierza Kutza "W połowie jesteśmy z tego, skąd pochodzimy, a w połowie z książek, które przeczytaliśmy". Wśród trójki laureatów eliminacji znalazła się uczennica naszej szkoły - Paulina Chrobak. Tak więc trzymamy za nią kciuki!!!
XX Międzynarodowy Turniej im. Złotej Drużyny
sukcesW drugi weekend marca (10-11.03.2012) rozegrany został jubileuszowy XX Międzynarodowy Turniej im. Złotej Drużyny Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół średnich w Pińczowie. Po raz kolejny w turnieju brała udział reprezentacja dziewcząt naszego liceum. Sobotnie eliminacje doprowadziły drużynę do małego finału, w którym nasza drużyna pokonała gospodynie turnieju, zajmując trzecie medalowe miejsce. Najlepszą zawodniczką naszego zespołu została wybrana Marzena Skała. Gratulujemy!
Rekolekcje szkolne
informacjaW dniach 26 - 28 marca w naszej szkole odbywają się rekolekcje. W tych dniach obowiązuje zmieniony plan godzin.
W poniedziałek i środę rekolekcje odbędą się w kościele O. Redemptorystów na ul. Zamoyskiego 56 - wychodzimy ze szkoły po lekcji 6.
We wtorek rekolekcje odbędą się w szkole w czasie lekcji 5 i 6 i będą mieć formę pracy w grupach (jedna godzina na sali gimnastycznej i jedna godzina warsztatów). Sprawdź zmieniony na czas rekolekcji podział godzin (zakładka: O nas - Rekolekcje 2012).
Wymiana z Francją 2012
uczniowieOtrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie wymiany międzyszkolnej naszego liceum oraz liceum St Francois z Fontainebleau niedaleko Paryża! Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolnym dojdzie do spotkania dyrekcji obu szkól celem omówienia szczegółów wymiany. Więcej informacji na naszej stronie w zakładce Kształcenie językowe.
KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 12 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.plfacebook


przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.07 3,521,517 Unikalnych wizyt