24-01-2020 21:52
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarz roku szkolnego
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki
· Plan lekcji
· Gazetka szkolna

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wymiana z Niemcami 2012
uczniowieW dniach 12-17 marca 2012 już po raz siódmy gościliśmy w Krakowie młodzież ze szkoły w Garbsen. Po przywitaniu przez Panią Dyrektor polscy i niemieccy uczniowie przedstawiali własne wyobrażenia oraz wiedzę na temat kraju sąsiada. W ciągu czterech dni wizyty nasi uczniowie mieli możliwość lepiej poznać swoich niemieckich sąsiadów i pokonwersować w języku ojczystym Goethego. Młodzież uczestniczyła w warsztatach i wycieczkach, popołudnia zaś spędzała z polskimi rówieśnikami. Z niecierpliwością czekamy na rewizytę u naszych sąsiadów w czerwcu.
XIV Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy
gryEliminacje krakowskie XIV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego w Katowicach odbędą się w czwartek 22 marca 2012 r. w auli Polskiej Akademia Umiejętności (I p.) przy ul. Sławkowskiej 17 w Krakowie.
Zgłoszonych uczestników, ich opiekunów oraz widzów zapraszamy na godz. 11.30. Przewidywany czas zakończenia spotkania to godz. 14.30. Naszą szkołę będą reprezentować Paulia Chrobak (IIa), Patrycja Skica (IIa), Anna Jurkiewicz (IIb).
Kraków - miasto sztuki
gryDom Kultury Podgórze zaprasza uczniów szkół średnich zainteresowanych historią, historią sztuki oraz kulturą Krakowa do udziału w konkursie Kraków - miasto sztuki. Karta zgłoszenia i regulamin w załączniku.
POPARCIE PROTESTU RODZICÓW PRZEZ ZWIˇZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO
Związek Nauczycielstwa Polskiego w oficjalnym stanowisku popiera protest rodziców walczących o dobro swoich dzieci: Rodzice, będziemy razem 20 marca 2012 o 15.30 na Placu Wszystkich ?więtych w Krakowie.
PIKIETA W OBRONIE KRAKOWSKIEJ O?WIATY
Protest przeciwko cięciom w budżecie placówek oświatowych, destrukcji i chaosowi w krakowskiej oświacie, nieprzemyślanej restrukturyzacji sieci placówek oświatowych, masowym zwolnieniom pracowników!

Dołącz do protestu Rad Rodziców i wyraź swój sprzeciw wobec polityki oświatowej!

20 marca 2012, zbiórka o godzinie 15.15
Plac Wszystkich ?więtych 3/4 przed Urzędem Miasta Krakowa.
WNIOSEK RAD RODZICÓW O ODWOŁANIE ZASTĘPCY PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA
Przedstawiciele Rad Rodziców placówek oświatowych Krakowa, zebrani na spotkaniu w dniu 15 marca 2012 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Nowodworskiego w Krakowie, wnioskują o odwołanie Pani Anny Okońskiej-Walkowicz z funkcji Zastępcy Prezydenta ds. Edukacji i Spraw Społecznych [...] Jednocześnie informujemy Pana Prezydenta, że w pełni podzielamy stanowisko dyrektorów placówek oświatowych Krakowa, przedstawione w liście otwartym z dnia 7 marca 2012 roku. W imieniu wszystkich rodziców, przedstawicieli Rad Rodziców placówek oświatowych Krakowa obecnych na spotkaniu (292 rodziców): mgr Aleksandra Czosnowska. Czytaj więcej - pełna treść Wniosku Rad Rodziców wraz z Uzasadnieniem.
Moja szkoła w obiektywie
informacjaW roku 2012 budynek naszej szkoły obchodzi 100-lecie powstania. Jego architektem jest Jan Zawiejski, wybitny twórca, którego dziełem życia był gmach Teatru Miejskiego (obecnie im. J.Słowackiego), wzorowany na Wielkiej Operze w Paryżu. W związku z tym ogłaszamy konkurs na album fotograficzny w wersji elektronicznej: Moja szkoła w obiektywie. Zapraszamy do udziału w konkursie! Czytaj więcej - i zapoznaj się ze szczegółami konkursu.
Zwiedzanie Galerii Sztuki Polskiej XIX w.
wyjazdW dniu 10 marca grupa 52 uczniów naszej szkoły pod opieką mgr E. Bujakowskiej I mgr J.Sotoły zwiedzała kolekcję malarstwa w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Zgromadzone są tutaj dzieła malarstwa i rzeźby reprezentujące epoki i nurty najistotniejsze w sztuce polskiej XIX stulecia. W układzie wystawy zaakcentowana została twórczość wybitnych osobowości artystycznych tego czasu, np. Marcelego Bacciarelliego, Piotra Michałowskiego, Jana Matejki i Aleksandra Gierymskiego.
Studniówka 2012
uczniowie

Studniówka. Pierwszy bal, dorosła impreza, od której zaczyna się odliczanie słynnej setki do matury. Impreza, do której będziecie wracać we wspomnieniach.  W tym roku studniówka została zorganizowana poza Krakowem, w pięknym zajeździe: „Folwark Zalesie” w Grajewie. Uroczystość odbyła się 10 lutego i trwała do białego rana. I najważniejsze: teraz musicie pamiętać, że od tego wieczoru nie możecie dziękować za życzenia „Powodzenia na maturze”. Pilnujcie się więc! Zapraszamy do galerii zdjęć.

Łowcy talentów
sportZapraszamy wszystkich uczniów na imprezę ogólnoszkolną pt.: Łowcy talentów. Startujemy 24 marca o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej. W programie prezentacje uczniowskie (taniec, muzyka, śpiew, hobby); ekspozycje prac plastycznych, fotograficznych i literackich; występy zaproszonych gości: aerobik sportowy w wykonaniu studentek UJ w Krakowie, warsztat hip-hopu – prowadząca: instruktor tańca nowoczesnego Katarzyna (Kasza) Kipiel; zawody międzyklasowe. Zakończenie o godz.13.00 wspólnym tańcem Alunelul. Serdecznie zapraszamy!
Zaproszenie na Dzień Otwarty w XXVIII LO
szkołaZapraszamy gimnazjalistów na Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę, 24 marca 2012 roku od godziny 9 do 14. Przygotowaliśmy bogaty program spotkania, który obejmuje wystawy, prezentację osiągnięć i zainteresowań naszych uczniów, konkursy i pokazy sportowe. Można będzie także zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzić budynek oraz porozmawiać z nauczycielami i uczniami. Serdecznie zapraszamy.
KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 12 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.plfacebook


przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.09 3,456,787 Unikalnych wizyt