26-02-2020 09:17
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarz roku szkolnego
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki
· Plan lekcji
· Gazetka szkolna

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Spotkanie z absolwentami
uczniowieTrzeciego lutego bieżącego roku pani Dyrektor Zuzanna Dziuba spotkała się z absolwentami - druhnami i druhami byłego szczepu ZHP "Ludwinów". Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Serdecznie zachęcamy wszystkich absolwentów do kontaktu ze szkołą, do rozmów - nie tylko o szkolnych wspomnieniach, ale i o tym, co nowego.
Uczeń - Obywatel
naukaUczniowie klasy II b i II f uczesniczą w kolejnej edycji projektu „Uczeń – Obywatel”, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego pod patronatem Urzędu Miasta Krakowa. Celem projektu jest przybliżenie młodzieży zasad funkcjonowania samorządu krakowskiego – współcześnie i w przeszłości. W trakcie całorocznego cyklu spotkań uczniowie przygotowują się do Młodzieżowej Sesji Rady Miasta Krakowa, która zwieńczy pracę nad w projektem w czerwcu tego roku.
Uroczystości pogrzebowe wybitnej poetki Wisławy Szymborskiej
uczniowie9 lutego na Cmentarzu Rakowickim przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych wybitnej krakowskiej poetki Wisławy Szymborskiej, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie poezji w 1996 roku. Uroczystość miała charakter świecki. Po pożegnalnych przemówieniach prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, poety Adama Zagajewskiego i Michała Rusinka, sekretarza poetki, uroczyście przeniesiono urnę z prochami Poetki do jej rodzinnego grobowca. Następnie przedstawiciele władz, korpusu dyplomatycznego, środowisk twórczych, rodzina oraz mieszkańcy Krakowa złożyli hołd zmarłej Poetce.
Drugie spotkanie z cyklu "Lekcje myślenia z Tischnerem"
informacjaSpotkanie odbyło się 30 stycznia. Tematem wykładu red. Wojciecha Bonowicza było pytanie: "Czym jest myślenie", stanowiące punkt wyjścia dla rozważań filozoficznych księdza Józefa Tischnera. Kolejne spotkanie z cyklu będzie dotyczyć tematu wolności. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
"Foto Art" i "Moja pasja w obiektywie" - konkurs rozstrzygnięty!
sukcesW ramach konkursu, zorganizowanego przez panią Barbarę Kucińską i Jolantę Sotołę,  uczniowie naszej szkoły zaprojektowali i przygotowali  piękne kalendarze, związane z ich życiową pasją. Konkurs obejmował dwie  kategorie: "Foto Art i "Moja pasja w obiektywie". Laureaci "Foto Art" to: Karolina Motyka (miejsce pierwsze), Karolina Czarnecka (miejsce drugie) i Ela Pamuła (miejsce trzecie). W kategorii "Moja pasja w obiektywie" zwyciężyła Ola Janik, drugie miejsce zajęła Alicja  Beliczyńska,  trzecie zaś  - Mateusz Ząbczyk. Gratulujemy!
Sesja Przedmiotów Promujących Zdrowie
nauka17 stycznia 2012 roku odbyła się Sesja Przedmiotów Promujących Zdrowie. W programie znalazły sie wykłady pana Tomasza Czajki, pani Joanny Płocicy i Agnieszki Kozioł – Kozakowskiej – gości związanych z Małopolską Wyższą Szkołą Zdrowia im. Józefa Dietla, wykład pt.: „Rak nie boli. Badaj się i żyj” autorstwa pani Agnieszki Gomolińskiej ( Face & Body Institute) oraz prezentacje multimedialne uczniów klasy II C. Opieką nad projektem zajęła się pani Joanna Woch i Agnieszka Otak. Poprzednia sesja odbyła się 8 marca 2011 roku i nosiła tytuł: „Żyj zdrowo i kolorowo”.
Samorząd Uczniowski
szkołaW naszej szkole od lat działa Samorząd Uczniowski w skrócie „SU”. Opiekunem Samorządu jest Pani Profesor Martuszewska. W tym roku przewodniczącym został wybrany Przemek Jasiński z klasy IIIe, zastępcą została Karolina Leniartek z klasy IIIc, natomiast skarbnikiem Emilia Chlebda z klasy IId. W naszym Samorządzie Uczniowskim działa także wielu innych uczniów: przewodniczący wszystkich klas a także osoby wybrane do rozmaitych sekcji.
Wigilia Szkolna
uczniowieZ okazji ?wiąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz błogosławieństwa Bożego.
Dyrekcja oraz Pracownicy 28 LO im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z uroczystości wigilijnych, które odbyły się 22 grudnia 2011 roku.
"Lekcje myślenia z Tischnerem"
informacja21 grudnia uczestniczyliśmy w pierwszym z trzech wykładów w cyklu "Lekcje myślenia z Tischnerem", zainicjowanym przez pana Bogdana Dobruckiego.
Naszym gościem był Wojciech Bonowicz, poeta, pisarz, publicysta "Tygodnika Powszechnego", autor książki "Kapelusz na wodzie. Gawędy o księdzu Tischnerze."
Olimpiada Promocji Zdrowia
sukces

12 grudnia 2011 roku odbył się etap rejonowy XX Ogólnopolskiej Olimpiady „Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Reprezentująca naszą szkołę uczennica klasy III D, Iwona Żołnierczyk zajęła trzecie miejsce w konkurencji krakowskich szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy!

"Czerwonokrzyska Gwiazdka"
uczniowieW okresie przedświątecznym uczniowie klasy I C, działający w szkolnym kole PCK, przeprowadzili zbiórkę żywności  dla osób potrzebujących. Zebrana żywność została przekazana do Miejskiego Zarządu Rejonowego PCK. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji w galerii.
KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 12 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.plfacebook


przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.07 3,521,513 Unikalnych wizyt