26-02-2020 08:02
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarz roku szkolnego
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki
· Plan lekcji
· Gazetka szkolna

REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Fanclub 28 LO na Facebooku
facebookOd kilku dni działa fanklubowa strona 28 Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie na Facebooku. Zapraszamy do oglądania i czynnego redagowania jej treści. Jenocześnie zaznaczam, że strona nie prezentuje oficjalnego stanowiska Dyrekcji 28 LO. Powstała w celu promocji i odświeżenia wizerunku szkoły.
Wydarzenia sportowe
sportWrzesień upłynął pod znakiem biegów przełajowych. Reprezentacja dziewcząt naszego liceum w sztafetowych biegach przełajowych 10x1000m znalazła się w pierwszej ósemce szkół ponadgimnazjanych Krakowa. Zajęła - VII miejsce.
Natomiast reprezentacja chłopców zajęła - X miejsce. W imprezie sportowej na Błoniach krakowskich startowało 14 drużyn dziewcząt i 15 męskich.

Październik - kolejne zawody rozgrywały się pod znakiem królowej sportu. W Korespondencyjnej Lidze LA bardzo dobra lokata reprezentacji dziewcząt – V miejsce i tylko o jeden krok od awansu do rundy wojewódzkiej. Drużyna chłopców wywalczyła - XIII miejsce.
Klasyfikacja: VIII LO, VII LO, ZS Gastron nr 2, II LO, XXVIIILO.
W zawodach wzięło udział 18 drużyn dziewcząt i 26 męskich. Wystartowało 600 zawodników. Sład drużyn podany w rozwinięciu tematu.
Przygotowanie do zawodów: Alicja Jaros, Anna Kordylewska, Sławomir Polański. Gratulujemy zawodnikom i trenerom!
Gra miejska "Europa w Krakowie"
gryW sobotę, 15 października, uczniowie klasy I A uczestniczyli w pierwszym etapie gry miejskiej Europa w Krakowie. Projekt ten podkreśla związki Krakowa z krajami Europy na przestrzeni wieków, nawiązuje do Prezydencji Polski w Unii Europejskiej oraz realizuje tegoroczny program Ministerstwa Edukacji „Szkoła z pasją”. Nasza drużyna dotarła do wszystkich 20 punktów konkursowych, ustawonych w obrębie Plant i rozwiązała przygotowane zadania.
Drugi etap konkursu nosił nazwę Krakowscy cudzoziemcy. Każda z drużyn miała za zadanie przedstawić postać wybitnego Europejczyka, związanego z Krakowem. Czwórka uczniów z naszej szkoły: Natalia Auguścik, Marta Pałka, Łukasz Heczko i Dariusz Piotrowski zaprojektowała plakat, którego bohaterem jest Norman Davies, brytyjski historyk związany z Uniwersytetem Jagiellońskim, znany i lubiany autor książek na temat historii Polski. 25 listopada ogłoszono w Sali Kamiennej w Urzędzie Miasta Krakowa ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Uczniowie klasy I A zajęli piąte miejsce w swojej kategorii wiekowej i zdobyli wyróżnienie, w nagrodę zaś wezmą między innymi udział w wycieczce do krakowskiego portu lotniczego. Projekt został zorganizowany przez Stowarzyszenie Szersze Horyzonty. Zapraszamy do galerii zdjęć.
?lubowanie klas pierwszych
uczniowieW tym roku szkolnym ślubowanie klas pierwszych odbyło się 13 października w Kinie Kijów. ?lubowanie poprzedziło projekcję filmu Bitwa warszawska 1920. Uroczystość prowadzili przedstawiciele Samorządu Szkolnego: Karolina Leniartek z kl. III c oraz Przemysław Jasiński z kl. III e. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, w obecności całej Szkoły, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę. Następnie zostali obdarowani przez Panią Dyrektor Zuzannę Dziubę pamiątkowymi długopisami z logo XXVIII LO. Po projekcji filmu, w kościele Redemptorystów odprawiona została msza w intencji uczniów i nauczycieli z okazji ?więta Edukacji Narodowej. Zapraszamy do galerii zdjęć.
Wyjazd do Danii - wrzesień 2011
wyjazdJuż po raz drugi młodzież naszego liceum wraz z opiekunami brała udział w wymianie polsko - duńskiej. Wymiana trwała 9 dni (od 14 do 23 września) w szkole z internatem Sydvestfyns Efterskole w miejscowości Glambsbjerg.
W ciągu całego wyjazdu uczniowie, oprócz zwiedzania okolicy oraz Kopenhagi, przez dwa dni gościli u duńskich rodzin, a także odbyli staże w różnych instytucjach, m.in. w hotelach, sklepach i restauracjach.
Możesz obejrzeć zdjęcia z Danii. Zapraszamy do galerii. Zachęcamy uczniów do nadsyłania zdjęć związanych z życiem szkoły! ( "Dodaj zdjęcie" - zobacz na stronie głównej)
Wymagania edukacyjne
nauka

Wymagania edukacyjne na rok szkolny 2011/2012

Pobierz

Zestaw podręczników na rok szkolny 2011/2012
naukaZestaw podręczników na rok szkolny 2011/2012

Czytaj więcej

KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 12 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.plfacebook


przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.06 3,521,390 Unikalnych wizyt