30-09-2020 19:44
Nawigacja

· Strona główna

O NAS

· Kontakt
· Dojazd
· Historia Szkoły
· Patron

· Galeria zdjęć

NASZA SZKOŁA

· Nauczyciele
· Samorząd Uczniowski
· Klasy
· Sport
· Osiągnięcia
· Kształcenie językowe
· Kalendarz roku szkolnego
· Godziny pracy pedagoga
· Dzwonki
· Plan lekcji
· Gazetka szkolna

· REKRUTACJA

· Oddziały klasowe
· Dokumenty i punktacja
· Terminarz
· Nasze atuty

OGŁOSZENIA

· Projekty
· Wydarzenia
· Konkursy
· Zajęcia pozalekcyjne

WOLONTARIAT

· Szkolne Koło PCK
· Szkolne Koło Caritas

PLIKI DO POBRANIA

· Statut XXVIII LO
· Wymagania edukacyjne

· Szukaj
· Linki
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 9,809
· Najnowszy użytkownik: IosiXHoward
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Osiągnięcia

Konkursy

Laureaci
  • Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy im. Wojciecha Korfantego
  • Konkursu Wiedzy o UJ
  • Ogólnopolski Konkurs "Europa moich marzeń"
  • Wojewódzki Konkurs Wiedzy "W kręgu mitów greckich i kultury antycznej"
  • Konkurs recytatorski w ramach "Krakowskiej Herbertiady"
  • Krakowski Konkurs Recytatorski
  • Małopolski Konkurs na projekt kart biograficznych prezentujących sylwetki Polaków pochowanych w Panteonie Narodowym na Skałce "I ciągle widzę ich twarze ..."
  • Małopolski Konkurs na Gazetkę Szkolną
  • SIM: Seniorzy i My

Finaliści
  • Ogólnopolski etap Konkursów Krasomówczych im. W. Korfantego w Katowicach
  • Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Z poprawną polszczyzną na co dzień"
  • Konkurs na Najlepszy program komputerowy w dziedzinie programów użytkowych, organizowany przez SEP
  • Konkurs Informatyczny "Moja Mała Ojczyzna w Internecie"
  • Konkurs Historyczny „PRoLog - wstęp do PRL-u”
  • Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy "Wolno Ci wszystko. Wolno Ci wybierać"
  • Ogólnopolski Konkurs Biblijny
  • Ogólnopolski Konkurs Czasopism Szkolnych "O Pałuckie Pióro”
  • Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej
  • Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK
  • Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Czesława Miłosza oraz plastycznej interpretacji twórczości artysty „Oswoić Miłosza”
  • Małopolski Konkurs na scenariusz realizacji scenicznej na temat "Myśli i dzieł wielkich Polaków z Panteonu na Skałce"
  • Konkurs recytatorski "Poezja Wisławy Szymborskiej" organizowany przez Centrum Młodzieży im. H. Jordana w Krakowie
  • Konkurs Recytatorski "Monologi Romantyczne"
  • Wojewódzki Turnieju wiedzy i Umiejętności "Renesans w Krakowie"
  • Małopolski Konkurs Dramatopisarski "Szekspir też był dzieckiem"
  • Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku organizowany przez DK Podgórze
  • Licealiada
  • Samorządowy Konkurs Nastolatków "8 Wspaniałych"
  • Konkurs "Zabytki sakralne w moim regionie"
  • Konkurs grafiki oraz projektu strony www pt. "Moja mała ojczyzna"

Wyróżnienia
  • Konkurs Historyczny pod patronatem Towarzystwa Opieki nad Majdankiem
  • XI Krakowski Przegląd Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim (kategoria kreatywność)
  • Zawody teatralne "Olikra" organizowane przez Instytut Austriacki i Konsulat Generalny Republiki Austrii, w języku niemieckim
  • Konkurs literacki "Porozmawiaj ze mną o Unii Europejskiej"
  • Konkurs historyczny "Polska w utrwalaniu pokoju na świecie"
  • Ogólnopolski Konkurs Literacki "Dekalog 89+"
  • Wojewódzki Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku
  • Młodzieżowy Konkurs na referat z zakresu Astronomii i Astronautyki
  • Konkurs "Kraków - miasto sztuki"
  • Konkurs poetycki "Mój Kraków", organizowany przez Instytut Filologii Polskiej UP w Krakowie
  • Konkurs Recytatorski Poezji Czesława Miłosza, organizowany przez Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana w Krakowie
  • „Wiosenne zmagania z językiem polskim” organizowane przez DK „Podgórze”
  • Konkurs fotograficzny w ramach projektu "Renesans w Krakowie"
  • Konkurs Papieski "Papież o Młodych, Młodzi o Papieżu"


Olimpiady

  • Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej – finalista (nie wyłoniono laureatów Olimpiady, zawieszonej z powodu pandemii koronawirusa)
  • Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku - laureatka
  • Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – etap centralny
  • Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK – etap okręgowy
  • Olimpiada Historyczna
  • Olimpiada Przedsiębiorczości
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Olimpiada Teologii Katolickiej
  • Olimpiada Języka Francuskiego
  • Olimpiada Geograficzna


Zawody sportowe

  • Awans do finału koszykówki chłopców (mecz się nie odbył z powodu pandemii koronawirusa)
  • Sztafeta o Szablę kpt. Antoniego Stawarza – nagrody wręczył Prezydent Krakowa prof.    Jacek Majchrowski
  • Złoty medal Polagra Poznań ścieżka huculska i ocena płytowa
  • Złoty medal w piłce nożnej (młoda ekstraklasa Wisła Kraków)
  • Awans do ekstraklasy żeńskiej w koszykówce
  • I miejsce w Małopolskiej Indywidualnej Lidze LA 100m
  • I miejsce w Małopolskiej Indywidualnej Lidze LA w skoku w dal
  • II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek w koszykówce
  • II miejsce chłopców i IV dziewcząt wśród szkół krakowskich w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej
  • II miejsce w Małopolskiej Indywidualnej Lidze LA 200m
  • II miejsce w Małopolskiej Indywidualnej Lidze LA w sztafecie szwedzkiej
  • III miejsce w Turnieju strzeleckim z okazji Dnia Niepodległości
  • III miejsce w Korespondencyjnej Lidze Lekkoatletycznej
  • III miejsce w Małopolskiej Indywidualnej Lidze LA 4x100m

KONTAKT

XXVIII
Liceum Ogólnokształcące
im. Wojciecha Bednarskiego w Krakowie


ul. Czackiego 11
30-501 Kraków
Zobacz na mapie
tel./fax 12 656-13-97
szkola@28lo.kki.krakow.pl
www.28lo.kki.krakow.pl



facebook






przedsiębiorcze szkoły

Wygenerowano w sekund: 0.04 3,991,943 Unikalnych wizyt